Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

New York’ta bir Türk top model: Günce Gözütok

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 New York’ta bir Türk top model: Günce Gözütok
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

21 yaşında… Türkiye’de yaklaşık bir yıl modellik yaptı. Verdiği ilk röportaj, tam bir sene önce Hürriyet Pazar içindi. Konu: “İstanbul Moda Haftası’nda neden Türk modeller ilgi görmüyor?” Mesleğe yeni başlayan Günce, yedi modelle birlikte, Türk marka ve tasarımcıların ya daha ucuza çalışan yabancı modelleri ya da kanıksanmış isimleri tercih ettiğini, iş bulamadıklarını anlattı: “Benim için çok zayıf, çok esmer, kara kuru diyorlar… Halbuki ölçülerim dünya standartlarında…”

Ve tam bir yıl sonra, meşhur New York Magazine’de Günce için şu sözler yazıldı: “Bu kıza dikkat edin. Günce, New York Moda Haftası’nda en çok parlayacak isimlerden.” Ve ülkemizde beğenilmeyen ama New York modasının ilk görüşte aşkyaşadığı Günce’nin macerası böyle başladı. Biz İstanbul Moda Haftası gibi organizasyonlarda artık yüzlerinin her çizgisini ezberlediğimiz Tülin Şahin ve Özge Ulusoy gibi isimlerle yürürken, Günce, New York’ta uluslararası bir model olma yolunda ilerliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Evet, Günce Gözütok, ülkemizde beklediği çıkışı yakalamadı.  O da hırslanarak, tası tarağı toplayıp New York’ta modellik yapmaya gitti.�“16 gün takılırım, New York Moda Haftası’nda defileleri zorlarım, olmadı döner, para biriktirir, yine gelirim” dedi.  Ama tüm bunlara gerek kalmadı, iddialı bir ‘hoş geldin’ ile karşılandı Amerika’da: Önemli dergiler için çekimler yaptı, New York Moda Haftası’nda defilelerde yürüdü. Peki bu nasıl gerçekleşti? 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap