New York’ta bir Türk top model: Günce Gözütok

0

21 yaşında… Türkiye’de yaklaşık bir yıl modellik yaptı. Verdiği ilk röportaj, tam bir sene önce Hürriyet Pazar içindi. Konu: “İstanbul Moda Haftası’nda neden Türk modeller ilgi görmüyor?” Mesleğe yeni başlayan Günce, yedi modelle birlikte, Türk marka ve tasarımcıların ya daha ucuza çalışan yabancı modelleri ya da kanıksanmış isimleri tercih ettiğini, iş bulamadıklarını anlattı: “Benim için çok zayıf, çok esmer, kara kuru diyorlar… Halbuki ölçülerim dünya standartlarında…”

Daha fazla mesaj

Lille Sevilla Maçı Canlı İzle Şifresiz Exxen Tv…

Kourtney Kardashian Gibi Nasıl Giyinebilirsiniz?

Ve tam bir yıl sonra, meşhur New York Magazine’de Günce için şu sözler yazıldı: “Bu kıza dikkat edin. Günce, New York Moda Haftası’nda en çok parlayacak isimlerden.” Ve ülkemizde beğenilmeyen ama New York modasının ilk görüşte aşkyaşadığı Günce’nin macerası böyle başladı. Biz İstanbul Moda Haftası gibi organizasyonlarda artık yüzlerinin her çizgisini ezberlediğimiz Tülin Şahin ve Özge Ulusoy gibi isimlerle yürürken, Günce, New York’ta uluslararası bir model olma yolunda ilerliyor.

Evet, Günce Gözütok, ülkemizde beklediği çıkışı yakalamadı.  O da hırslanarak, tası tarağı toplayıp New York’ta modellik yapmaya gitti.�“16 gün takılırım, New York Moda Haftası’nda defileleri zorlarım, olmadı döner, para biriktirir, yine gelirim” dedi.  Ama tüm bunlara gerek kalmadı, iddialı bir ‘hoş geldin’ ile karşılandı Amerika’da: Önemli dergiler için çekimler yaptı, New York Moda Haftası’nda defilelerde yürüdü. Peki bu nasıl gerçekleşti? 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku