Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Hürriyet’ten Enes Kanter’e Komik Sansür!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Hürriyet’ten Enes Kanter’e Komik Sansür!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Hürriyet Gazetesi, “NBA’de bir Türk daha!” başlığıyla verdiği haberde NBA’daki Türk basketbolcuların isimlerini sayarken Enes Kanter ismine yer vermedi.

NBA Draft’ına giren tek Türk Furkan Korkmaz’ın 1. turda 26. sıradan Philadelphia 76’ers tarafından seçilmesini haberleştiren Hürriyet, NBA’daki Türk basketbolcuların isimlerini sayarken Enes Kanter’i yok saydı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Haberin ilgili kısmında şu ifadeler kullanıldı:

“Furkan Korkmaz böylelikle Mirsad Türkcan, İbrahim Kutluay, Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, Ersan İlyasova, Semih Erden, Ömer Aşık ve Furkan Aldemir’den sonra NBA’e seçilen 8. Türk basketbolcu oldu. NBA’de halen Ömer Aşık ve Ersan İlyasova forma giyiyor.”

Enes Kanter twitter adresinden bu haberi böyle duyurdu:

Sosyal medyadaki tepkiler sonrası haberi yeniden düzenleyen Hürriyet, NBA’deki Türk basketbolcular listesine Enes Kanter’i de ekledi.

ENES KANTER İLE ERSAN İLYASOVA AYNI TAKIMDA

NBA 2016 Draft’ı, Oklahoma City Thunder ile Orlanda Magic takımları arasındaki dev bir takasa sahne oldu.

Yapılan anlaşmaya göre Orlando, Ersan İlyasova, Victor Oladipo ve draft’ta 11. sıradan seçtiği Donatas Sabonis’i Oklahoma’ya gönderdi. Karşılığında ise Serge Ibaka’yı kadrosuna kattı. NBA otoriteleri tarafından büyük sürpriz olarak değerlendirilen anlaşmaya göre Orlando, Serge Ibaka için üç oyuncusunu feda etmiş oldu.

Son anda bir değişiklik olmadığı taktirde iki Türk oyuncu Ersan İlyasova ve Enes Kanter, Oklahoma City Thunder’da birlikte forma giyecekler. Bu da NBA tarihinde bir ilk olacak.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap