Hydrafacial, Cİldi Derinlemesine Temizleyen Cilt Bakımı

0

 

 

Hydrafacial uygulaması cilt yüzeyine uygulanan, tüm cilt yapılarına ve gereksinimlerine uygun olan bir cilt temizleme yöntemidir. Hydrafacial işlemi yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, yağlı ve tıkanmış gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur, ayrıca leke görüntüsünü iyileştirir. Birçok amaca hizmet eden bu uygulama özellikle son zamanlarda oldukça sık adını duyurmaya başlamıştır.

Hydrafacial işleminin özünde cildin arındırılması önceliklidir. Ölü derileri atarak cildin temizlenmesi işlemi hydrafacial uygulamasının ana işlevini oluşturur. Vorteks teknolojisi adında bir vakum teknolojisine de sahip olan hydrafacial uygulaması, bu işleviyle cildi ölü hücrelerden arındırıyor ve tıkanmış gözeneklere çare oluyor. Oldukça yumuşak etkili bir cilt yenileme işlemidir.

Hydrafacial nedir?

Hydrafacial anti-aging bakım uygulamalarından biridir. Cildin yenilenmesinde, akne ve leke gibi cilt deformasyonlarının tedavisinde uygulanır. Vorteks teknolojisi isimli bir vakum yöntemi de işlem esnasında uygulanır. Bu sayede cilt derinlemesine temizlenir. Hydrafacial son derece ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlem sonrasında daha parlak ve genç bir cilde kavuşmanız mümkün. Özellikle son zamanlarda adından sıkça söz ettiren hydrafacial uygulaması sayesinde cilt derinlemesine temizlenerek ölü hücrelerden arındırılır. Hydrafacial uygulaması ile ayrıca siyah noktalar ve ciltteki fazla yağ da temizlenir. Hydrafacial ayrıca ciltteki kırışıklıları ve ince çizgileri de yok eder. Lekeler ve bölge bölge renk değişimleri görülen yerlerideki kötü görüntüyü ortadan kaldırır. İçeriğinde antioksidan, hyalüranik asit ve peptit solüsyonları bulunan hydrafacial uygulaması ile siz de daha sağlıklı ve genç bir yüze kavuşabilirsiniz.

Hydrafacial işlemi nasıl uygulanır?

Vorteks teknolojisine sahip vakum sistemiyle cilt güzelce temizlenerek daha hijyenik olması sağlanır. Ardından hydra peeling uygulaması yapılır. Hydrafacial uygulamasında kişinin cildindeki şikayete bağlı olarak çeşit çeşit serum yöntemleri de uygulanır. Kuru bir cilt yapısına sahip olan ve yer yer kırışıklıkları olan hastaya hyalüranik asit bazlı serum tedavisi yapılır. Bu uygulama ile kişinin yüzündeki yağ oranının dengelenmesi amaçlanır.

Hydrafacial hangi durumlarda uygulanır?

Hydrafacial işleminin genelinde cilt temizleme prosedürleri yatar. Cildin derinlemesine temizlenmesi ve ölü deriden arındırılması, akne tedavisi, cilt soyma vs gibi belli başlı işlemleri içerir. Kişinin gözenekleri oldukça tıkalı ve yağ ile dolmuşsa, çok fazla siyah noktası var ise, daha sağlıklı ve parlak bir yüze sahip olmak istiyorsa hydrafacial tedavisine başvurmalıdır. Hydrafacial ile ciltte oluşan kırışıklıklar, cilt lekeleri, yağlı cilt yapısı ve akne ve siyah noktalar gibi sorunlar ortadan kaldırılır.

Hydrafacial uygulamasının avantajları nelerdir?

Hydrafacial uygulaması birçok cilt yenileme ve temizleme uygulamasının kombine edildiği ve bir arada tek seferde uygulandığı özel bir işlemdir. Hydrafacial FDA onaylı bir işlemdir, bu nedenle son derece güvenlidir. Acısız ve ağrısız olması ve kısa ve pratik olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Hydrafacial uygulamasının bir yan etkisi ve zararı yoktur. İşlem sonrasında cildinizde herhangi bir sorun kalmamaktadır.

Kadın ve erkek fark etmeksizin her yaştan kesime uygulanır. İlk seanstan hemen sonra fark edilir bir belirginlik ciltte gözlenir. Hydrafacial işlemi cilt derinlemesine temizlenerek daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır. Hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt yapılarına uygun bir içeriği vardır. Üstelik her mevsimde uygulanabilir olması da hydrafacial işlemini tercih edilebilir kılmaktadır. Genellikle hydrafacial uygulaması için 4 ila 6 seans arası bir kür önerilir. Kalıcılık süresinin artması için uygulamanın ayda bir defa olmak şartı ile tekrarlanması uygundur.

Hydrafacial uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Hydrafacial işleminden sonraki süreç oldukça hızlı ve kolay geçer. İşlemden sonra herhangi bir bakım isteyen bir durum söz konusu değildir. Yalnızca işlemden sonraki ilk gün cilde bir şey sürülmemeli ve oldukça az temas edilmesi gerekir. İşlemden sonra hasta günlük yaşamına rahatça geri dönebilir. Hydrafacial uygulaması cildi derinlemesine öyle bir temizler ve canlandırır ki işlem sonrasında kişi makyaj yapmaya gereksinim duymayabilir.

Hydrafacial işlemi güvenli bir işlem midir?

Hydrafacial iğne veya enjeksiyon gerektiren bir uygulama değildir. Yalnızca vorteks isimli vakumlama teknolojisi yardımıyla bu uygulama yapılır. Bu vakumlama teknolojisi sayesinde cilt derinlemesine temizlenerek cildin en alt katmanlarında kadar ulaşılır. Uygulama esnasında kişi herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Hydrafacial FDA onaylı bir işlem olması nedeniyle son derece güvenilir ve sağlıklıdır.

Hydrafacial işlemi kaç seans uygulanmalıdır?

Hydrafacial uygulaması cildi yenileyerek ölü hücrelerden arındırır. Cildin daha parlak yapıda ve sağlıklı ve temiz olmasını sağlar. Cilde gereksinim duyduğu yumuşaklığı vererek gözenekleri derinlemesine temizler. Daha ilk seansta fark edilir bir değişim oluşur. Hydrafacial uygulamasının bir hafta aralıklı olmak şartı ile 4 ila 6 seanslık bir kür uygulanmaktadır. Kozmetik amaca hizmet eden hydrafacial uygulamasında ise ayda yalnızca bir kere bu işlemin yapılması yeterlidir. Düzenli yapıldığı takdirde ciltte gözle görülür bir fark meydana gelir. Hydrafacial işlemi sonrasında herhangi bir bakıma ihtiyacınız olmaz.

Hydrafacial uygulamasının yan etkisi var mı?

Hydrafacial uygulamasının çoğu kişide herhangi bir yan etkiye neden olduğu gözlenmemiştir. Lazer cihazları cilt hücrelerinde buharlaştırma sağlar. Ancak hydrafacial uygulamasının böyle bir işlevi yoktur. Bu sebepten dolayı diyebiliriz ki ciltte herhangi bir kabuklanma veya iltihaplanma gibi komplikasyonlara neden olmaz. Hydrafacial uygulaması tüm cilt yapılarına uygun olarak geliştirilmiş özel bir formüle sahiptir. Kırışıklıklar, cilt lekeleri, ince çizgiler ve yağlı gözeneklerin tedavisinde uygulanır.

Hydrafacial uygulaması fiyatları ne kadar?

Hydrafacial fiyatları uygulama yapılacak alanın genişliğine göre değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 02122414624  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak hydrafacial uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku