İbrahim Kalın, AB’nin Dış Politika danışmanlarıyla görüştü

0 9

[ad_1]

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca, Avrupa Birliği (AB) liderlerinin dış siyaset başdanışmanları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca’ın başkanlığında, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın da yer almış olduğu Türk heyeti, AB Konseyi Başkanı Kabine Şefi Maryem van den Heuvel, Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in Dış Siyaset Başdanışmanı Jan Hecker, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Dış Siyaset Başdanışmanı Emmanuel Bonne ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde görüştü.

Görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinde Türkiye ile AB ve AB üyesi ülkeler içinde gerçekleştirilebilecek iş birliği alanları ele alındı. Türkiye-AB ikili ilişkilerinin kapsamlı bir halde değerlendirildiği görüşmede bölgesel meselelere de değinildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AB liderlerinin kısa sürede gerçekleştireceği zirve öncesi görüşme gündemine dair hazırlık yapılmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku