Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İktidarın terör örgütüyle mutabakatı olmadı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İktidarın terör örgütüyle mutabakatı olmadı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çözüm süreci devam ederken HDP heyetiyle Ak Parti heyeti arasında kamuoyuna “Dolmabahçe mutabakatı” olarak yansıyan açıklamanın bir mutabakat olmadığını belirterek, “Böyle bir mutabakat falan söz konusu değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Adana’da EnerjiSA Tufanbeyli Termik Santrali’nin açılışının ardından helikopterle Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ne geçerek Samsun Makine Adana Düktil Boru Fabrikası ile birlikte 49 tesisin toplu açılışına katıldı. Törende konuşan Erdoğan, tesislerin toplam yatırım tutarının 1 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi. Yapılan yeni yatırımlar sayesinde binlerce kişinin istihdam edildiğini kaydeden Erdoğan “Gerçek Türkiye fotoğrafı işte bu eserler. Türkiye’ye bakınca sadece hendekleri görenler; bunlara sesleniyorum: ’Bu hendekleri kazdıranlara bakın’ diyorum. Türkiye’ye bakınca sadece terör olaylarını görenler, o olayların müsebbibi olan örgütü besleyen, teşvik eden ve destekleyenlerdir. Türkiye’ye bakınca sadece Suriyelileri, sadece çaresiz göçmenleri görenler, o insanların ülkelerini yaşanmaz hale getirenlerdir. Halbuki gerçek Türkiye üreten ve büyüyen, her alanda tarih yazan Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘Asla izin vermeyiz’
Dokunulmazlıklar konusuna da değinen Erdoğan, “Demokrasiye eyvallah, hak ve özgürlüklere eyvallah, hukukun üstünlüğüne eyvallah, ifade ve basın hürriyetine eyvallah, siyasetçinin kendini güvende hissetmesini sağlayacak dokunulmazlıklara eyvallah. Ama bunların hiçbirinin milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin varlığına yönelik saldırılar için kalkan olarak kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi. Hiçbir ülkede bu tür saldırılara izin verilmeyeceğini belirten Erdoğan “Bize bu konuda hakaret edenlerin kendi ülkelerinde benzer bir sıkıntı ortaya çıktığında neler yaptıklarını, yapabileceklerini görüyoruz. ’Demokrasinin, hakların, özgürlüklerin ölçüsü Türkiye’de başka, diğer ülkelerde başka’ diyen olursa bunun adı çifte standart olur. Şu anda bize karşı takınılan tavır da tam olarak budur. Hiç kimse kusura bakmasın, biz bir yanağımıza tokat atana diğer yanağımızı dönmeyiz. Binlerce yıllık devlet geleneğine, dünyanın en kadim medeniyetine sahip bir millet olarak hangi durumda ne yapacağımızı gayet iyi biliyoruz” diye konuştu.

‘Ne mutabakatı?’
“Bugün terör örgütünün sırtını sıvazlayanlar, yarın aynı kuyuya kendileri düşecekledir” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Dün Meclis’te konuşma yapıyorlar siyasi partilerin başkanları. Bir tanesi iç savaştan bahsediyor, terör örgütü arkasında ya. Çıkmış ikide bir Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Ne Dolmabahçe mutabakatı ya ne Dolmabahçe mutabakatı? Nereden çıkmış böyle bir şey? Böyle bir mutabakat falan söz konusu değil. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır.”
Erdoğan, ardından 49 tesisin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra boru fabrikasını gezen Erdoğan, Samsun Makine’nin sahibi Adnan Yücel’den fabrika hakkında bilgi aldı. Açılış törenine çok sayıda işçi katılırken, sıcaktan bayılanlar oldu. Erdoğan kürsüden indikten sonra işçilere satranç takımı dağıttı.

 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/iktidarin-teror-orgutuyle-/siyaset/detay/2233156/default.htm

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap