Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan “ABD’nin sözde barış planı” açıklaması

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan “ABD’nin sözde barış planı” açıklaması
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Muhabere Yöneticisi Fahrettin Altun, Twitter hesabından İngilizce yaptığı paylaşımda, ABD’nin Filistin-İsrail problemine yönelik lafta barış planına ait değerlendirmelerde bulundu.

Bu lafta barış planının İsrail’in işgalini ve yerleşim ünitelerini yasal kılmaya yönelik bir açıklamadan farklı bir şey olmadığını vurgulayan Altun, “Ne uygulanabilir bir plandır ne de meydandaki duruma dair adil bir kıymetlendirme içermektedir. Plan, Filistinlilerin isteklerini ezip geçerken İsrail’i tatmin etmek emelindedir.” tabirlerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başşehri olarak tanımasına bütün yerkürenin karşı çıktığını belirten Altun, şunları kaydetti:

“Bu planla birlikte Kudüs büsbütün İsrail’e verilmek isteniyor. Kudüs İsrail’e ilişkin değildir ve Kudüs’ü birilerine teklif etmek de üçüncü tarafların kararı olamaz.Her iki tarafın da desteği, itilafı ve onayı olmadan açıklamalar yapmak ortama istikrarsızlık getirmekten gayrı bir işe yaramayacaktır. ABD ve İsrail’in tek taraflı attığı adımlar nahiyeye yeteri kadar kan ve gözyaşı olarak dönmüş durumdadır. Netanyahu kendi siyasi geleceği için siyasi bir oyun oynuyor. Memleketinde pres altında. Barış üzere hassas bir sıkıntıyı sorumsuzca kullanarak siyasi kazanımlar elde etmeye çalışıyor. Mart ayında yapılacak seçimler yaklaşırken kutsal kesimleri siyasete alet etmesine müsaade verilemez.

Bu plan, nahiyenin kendi problemleriyle, dışarıdan bir müdahale olmadan ilgilenmesi gerektiğinin bir göstergesi. Birtakım Körfez memleketleri, eşitlik, adalet ve barışla uzaktan yakından alakası olmayan bu planı destekliyor üzere gözüküyor. Bu devletlerin, Arap ve Müslüman kamuoyuna hesap vermeleri gerekecek.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap