Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İletişim Başkanlığı’ndan “deprem harcamaları” paylaşımı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İletişim Başkanlığı’ndan “deprem harcamaları” paylaşımı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

“Son 17 yılda 6 büyük zelzele yaşanan memleketimizde eğitim, sıhhat, ulaştırma, kentsel dönüşüm, turizm, güvenlik, adalet, afet ve acil yardım ile sanayi altyapısı üzere birçok yerde sarsıntı yardım ve yatırımları artarak devam ediyor. Zira biz, birlikte Türkiye’yiz” tabirlerine mekan verilen iletide bir de medya paylaşıldı.

Medyada 2003-2020’de yekun sarsıntı vergilerinin 147,2 milyar lira olduğu, birebir devirde sarsıntı yerlerine yapılan yekun harcamanın ise 1,21 trilyon liraya ulaştığı, bu biçimde toplanan vergiden 8,3 kat ziyade harcama yapıldığı belirtildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Paylaşımda 1999’da yaşanan Marmara ve Düzce sarsıntıları, 2003’teki Bingöl sarsıntısı, 2010’daki Elazığ sarsıntısı, 2011’deki Kütahya ve Van sarsıntılarının neden olduğu yaraların sarılması için yapılan harcamalar aktarıldı.

Sarsıntılara yönelik, eğitim, ulaştırma, sıhhat, kentsel dönüşüm, turizm, güvenlik, adalet, afet ve acil yardım, spor, yurt imalatları, içtimaî harcamalar, sanayi altyapısı harcamalarının 1,21 trilyon liraya ulaştığı belirtildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap