Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İmam hatip yapmak için ağaç katliamı yaptılar!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İmam hatip yapmak için ağaç katliamı yaptılar!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cavit Kınalı / BURSA

İmam hatip yapmak için ağaç katliamı yaptılar! Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Emine Hasan Özatav Ortaokulu’nun bahçesi inşaat alanına döndü. Okulun bahçesine yapılmak istenen İmam Hatip Ortaokulu için okulun bahçesinde bulunan çok sayıda ağaç kesildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri okul inşaatı için alandaki ağaçların taşınmasını talep etmiş olmalarına rağmen, Osmangazi Belediyesi gerekli ekipmanları olmadığını söyleyerek gönderdikleri ekiplerle okulun bahçesindeki çok sayıda ağacı kesti. Eğitim-iş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona’nın İl Milli Eğitim Müdürü ile görüşmesinin ardından ağaç kesim işi durduruldu. Kesim durdurulana kadar ise 20’den fazla ağacın kesildiği öğrenildi.

BU NE ÇELİŞKİ?

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda ‘yeşil bir Türkiye’ sloganıyla yazdığı mektubu Orman ve Su İşleri Bakanlığı aracılığıyla 23 milyon eve gönderdi. Mektupların içerisine ‘Karaçam’ tohumu da eklenmesine karşın bugün okulun bahçesinde yer alan Karaçam ağaçlarının kesilmesindeki çelişkiye değinen Rona, “Cumhurbaşkanı sözümona ağaç doğaya değer verdiklerini söyleyip 23 milyon aileye mektupla birlikte ‘Karaçam’ tohumu gönderdi. Bugün burada ise tohumdan zaten ağaç haline gelmiş Karaçam ağaçları katlediliyor. Bu nasıl bir çelişki?” diyerek tepki gösterdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’e de duyarlılığından dolayı teşekkür eden Eğitim-iş Başkanı Rona, konunun takipçisi olacağını dile getirdi.

10 KATI KADAR AĞAÇ DİKİLECEK

Olay yerine gelen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı incelemelerde bulundu. Geri kalan ağaçların kesilmeyeceği ve kesilen ağaçların yerine 10 katı kadar ağacın yeniden dikileceği sözü verdi.

Bağımsız Gazete

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap