Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İnce’den Erdoğan’a 100 bin TL’lik tazminat davası

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İnce’den Erdoğan’a 100 bin TL’lik tazminat davası
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan’ın o sözleri nedeniyle tazminat davası açtı.

CHP‘nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Kayseri mitinginde hakkında söylediği iftira ve hakaret içeren sözleri nedeniyle 100 bin TL’lik manevi tazminat davası ve haksız saldırının tespiti davası açtı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Avukatı Mustafa Kemal Çiçek, açtıkları tazminat davasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanı sıfatını taşımakla birlikte tarafsızlığını tartışmasız bir şekilde yitiren ve teselsülen vekil eden Sayın Muharrem İNCE’ye hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren davalı aleyhine Kayseri Mitinginde yapmış olduğu 08.07.2018 tarihli konuşma ile vekil edene açıkça hakaret etmiştir.

Davalı Recep Tayyip Erdoğan, müvekkil hakkında; Bay Muharrem sen bu seçimlerden birinci çıkmazsan bu işi bırakmaya hazır mısın? Görelim Bakalım.. Sen bırakmazsın. Siz icazeti aynı yerden alıyorsunuz, “PENSİLVANYA” şeklinde ağır ifadelerde bulunmuştur.

Ülkemizde, 15 Temmuz ve sonrası yaşanılan acı süreç itibari ile “SEN TALİMATI PENSİLVANYADAN ALIYORSUN” tanımlama ve yakıştırması Dünya’daki tüm yargı sistemlerinde hakaret kapsamında görülecektir.

Belirttiğimiz nedenlere binaen, davacı müvekkilim, ifade özgürlüğüne verdiği önemden dolayı şu ana kadar dava açılmaması yönünde hareket etmişse de, bu kez söylenen ifadelerin, iftira niteliğinde, ağır hakaret ve ifadeler barındırması nedeniyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde, 100 bin Türk Liralık tazminat davası ve yapılan haksız saldırının tesbiti ile mahkeme kararının en yüksek trajlı 5 gazetede yayımlanması ve Cezai işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat edilmiştir.”

MUHARREM İNCE’NİN ERDOĞAN’A AÇTIĞI 100 BİN TL’LİK TAZMİNAT DAVASININ DİLEKÇESİ ŞÖYLE:

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap