İngiltere’de yeni bir Kovid-19 mutasyonu tespit edildi

0 45

[ad_1]

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu, Covid-19 virüsüne ilişkin yeni bir mutasyonunun saptandığını ve şimdiye kadar 16 kişide tespit edildiğini belirtti.

DENİZAŞIRI SEYAHATLERLE BAĞLANTILI

Sıhhat yetkilileri, B.A.621 olarak malum yeni mutasyonun “ciddi hastalıklara niçin bulunduğunu gösteren bir kanıt bulunmadığını” söylerken, mutasyon tespit edilen vakaların çoğunun “denizaşırı seyahatlerle bağlantılı” bulunduğunu deklare etti. İngiltere Halk Sağlığı, mutasyonun daha iyi anlaşılması için laboratuvar testlerinin uygulandığını ve incelendiğini beyan etti.

MUTASYON KAYNAKLI ÖLÜM KAYDEDİLMEDİ

İngiltere’nin 3 değişik bölgesinde tespit edilen yeni mutasyona ilişkin 10 vakanın Londra’da olduğu ve çoğunlukla 20 ila 29 yaşlarındaki kişilerde görüldüğü açıklandı. Vakalardan çoğunun yurtdışı gezi bağlantıları olduğu belirtilirken, mutasyondan meydana gelen ölüm kaydedilmediği aktarıldı.

Öte taraftan İngiltere İstatistik Ofisi, geçen hafta İngiltere’de her 75 kişiden 1’inde Covid-19 görüldüğünü deklare etti.

KAYDEDİLEN VAKALARIN YÜZDE 99’U DELTA

Verilere bakılırsa, Ocak ayından bu yana kaydedilen en yüksek enfeksiyon seviyesine ulaşıldığı açıklandı. Ek olarak Delta varyantının Birleşik Krallık’ta en baskın tür olmaya devam etmiş olduğu ve geçen haftadan bu yana kaydedilen vakaların yüzde 99’unu oluşturduğu açıklandı.

Verilere bakılırsa, 21 Haziran ve 19 Temmuz tarihleri içinde Delta varyantı için pozitif kontrol edenlerden bin 788 kişinin hastaneye kaldırıldığı, bunların yüzde 54.3’ünün aşısız olduğu, yüzde 29.6’sının ise aşının her iki dozunu almış olduğu açıklandı. Toplamda ise Delta varyantı sebebiyle 3 bin 692 kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

‘AŞILAMANIN ÖNEMİNİ GÖSTERİYOR’

Birleşik Krallık Sıhhat Güvenliği Ajansı Müdürü Dr. Jenny Harries ise mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, “Bu son olarak hastaneye yatış verileri, aşılamanın bizi ciddi hastalık ve ölümden korumada ne kadar mühim bulunduğunu bir kez daha gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku