Teknoloji

Instagram DM’lerine “reaksiyon” özelliği geliyor


Teknoloji

Instagram sık sık yeni özellikleri test ediyor. Bu testlerin birçoğunu pratik için güncelleme geldiğinde öğreniliyor. Teknoloji sızıntılarıyla …Instagram sık sık yeni özellikleri test ediyor. Bu testlerin birçoğunu pratik için güncelleme geldiğinde öğreniliyor. Teknoloji sızıntılarıyla ünlü toplumsal medya fenomeni Jane Manchun Wong, Instagram’ın DM kısmında çok yakında “reaksiyon” özelliğinin devreye gireceğini içtimaî medya hesabında paylaştı.

“REAKSİYONLAR” ÇOK YAKINDA HAYATIMIZA GİRECEK

Yapılan paylaşıma nazaran, Instagram’daki hususî mesajlaşmalarda reaksiyonlar kullanılmaya başlanacak. Facebook’un Teknik Muhabere Başkanı Alex Voice de şimdi kullanıcılara sunulmayan özelliğin test edildiğini doğrulamıştı.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar Instagram’daki mesajlaşmalarda gelen bildirilere emojilerle reaksiyon gösterebilecek. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik, birkaç hafta içinde kullanıcılara sunulabilir. Instagram, reaksiyon özelliğinin çok tutacağına ve kısa müddette hareketsiz emojilerin bölgesini alacağına kesin gözüyle bakıyor.