Irak’tan dehşete düşüren haber: Sayı 8000 oldu, ‘Kalan herkes öldürülecek’

0

Washington Post’un haberine göre IŞİD militanları Musul’daki mecvkilerine doğru geri çekilirken binlerce köylüyü silah zoruyla canlı kalkan olarak kullanmak için bir araya topladı. Kaçmayı başaranların anlattıklarına göre sayıları yarım düzineden fazla köylerde yaşayanlara, ordu güneyden saldırıya geçerken kuzeye doğru ilermeleri emredildi. Reddedenler vurularak öldürüldü. 45 yaşındaki Muhammed Ali, IŞİD militanlarının hoparlörlerle “Kalan herkesin öldürüleceğini” söylediklerini, halen IŞİD kontrolü altında bulunan yaklaşık 24 km. kuzeyde bulunan Hamam al Ali köyüne yürümeye zorlandıklarını anlattı.

Daha fazla mesaj

Jenna Ortega You 3. sezonda mı?

İspanya Kralının Libidosu Düşsün Diye Kadınlık Hormonu…

‘KARIM KOLLARIMIN ARASINDA ÖLDÜ’

IŞİD’in Musul’da köşeye sıkışmasıyla, binlerce Iraklıyı canlı kalkan olarak kullandığı belirtiliyor. IŞİD’den kurtulmayı başaran Chanchi köyünden çiftçi Muhammed, Uluslararası Af Örgütü’ne “Gitmemize izin vermelerini istedik ancak reddettiler. Kaçmaya çalışan bazı komşularımızı vurdular. Karım göğüs kafesinden yaralandı. Oracıkta öldü ve onu kurtarabilmek için hiçbir şey yapamadım. Savaş alevlenirken içerde hapsolmuştuk” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku