Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İrgil Azerbaycan’dan Bursa’ya selam getirdi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İrgil Azerbaycan’dan Bursa’ya selam getirdi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

TBMM’de Türk Dili Konuşan Parlamenterler Asamblesi (TÜRKPA) üyesi olan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, 11 Nisan’da gerçekleşen Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gözlem heyetinde yer aldı. TÜRKPA heyetiyle birlikte Bakü, Sumgayıt ve Abşeron şehirlerindeki seçim sandıklarını ziyaret eden İrgil, Abşeron kentinden Bursa’ya özel bir selam getirdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Azerbaycan’ın tek kadın valisi, aynı zamanda Bursa Yıldırım’ın kardeş şehri olan Abşeron’un valisi Dr. İrade Gulmemmedova ile görüşme fırsatı bulduklarını belirten CHP’li İrgil “Sayın vali Bursa’ya candan selamlarını iletti” dedi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye de bu selamı bizzat ileten İrgil; “13 yıldır vali olarak görevde olan Gulmemmedova, Yıldırım ile kardeş şehir olmaktan duyduğu sevinci dile getirdi. Hep aramızda olmalarından mutluluk duyarız, dedi. Bursa’nın varlığı bize güç katıyor, dedi. Ayrıca Bursa’ya gelmeyi de çok istediklerini belirtti. Biz de kendisini Bursa’ya davet ettik” diye konuştu.

TÜRKPA 3 ŞEHİRDE GÖREV YAPTI

Abşeron’un yanı sıra Sumgayıt valisiyle de görüşen İrgil ve TÜRKPA seçim gözlem heyeti Azerbaycan’da bulundukları süre boyunca iki önemli görüşmede daha bulundu. Heyet, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Ogtay Asadov ve Azerbaycan Merkezi Seçim Kurulu Başkanı Mezahir Penahov ile ayrı ayrı toplantılarda biraraya geldi. Heyet ayrıca Bakü’de Büyükelçilik ziyaretinin dışında TÜRKPA Uluslararası Sekretaryasında Kazakistan ve Kırgizistan parlamenterleriyle buluştu.

CHP’li İrgil, TÜRKPA heyeti üyesi olarak resmi görevle bulunduğu Azerbaycan ziyaretini şu sözlerle özetledi: “2 günde 6 ayrı görüşme ve 3 basın toplantısına katıldık. TÜRKPA 3 şehirde gözlemcilik görevi yaptı. Tarihsel olarak önemli gözlemlerde bulunduk.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap