İş Sanat çevrim içi sezonunu yıldız isimlerle tamamlıyor – Kültür

0 14

[ad_1]

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Sattas, Ceza ve Melek Mosso ile kutlayacak olan kültür merkezi, Ramazan Bayramı’nda ise Umut Besen’i seyircisiyle buluşturacak. Besen’in sahnesine Pamela ve Eda Baba konuk olacak. Türkiye’nin köklü müzik gruplarından Yeni Türkü’nün kültür merkezindeki konseri ise Anneler Günü’nde seyircisi ile buluşacak.

Sezonun son caz konseri ise Sabri Tuluğ Tırpan, Fiil Pelit, Volkan Öktem, Hamdi Akatay, Cenk Erdoğan’ın yer almış olduğu ‘Almagest Quintet’ ile gerçekleşecek.

İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen tüm konser ve dinletiler saat 20.30, çocuk etkinlikleri ise 15.00’te yayında olacak. Etkinlikler ilk yayınlanma tarihlerinden itibaren, İş Sanat’ın YouTube kanalında ve web sitesinde yıl sonuna kadar ücretsiz bir şekilde izlenebilecek.

Sattas, Ceza ve Melek Mosso 19 Mayıs’ı kutluyor
Reggae müziğin ülkemizdeki mühim temsilcisi Sattas, Ceza ve Melek Mosso ile İş Sanat’ta 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda unutulmaz bir konserle kutluyor. Kendi şarkılarının yanı sıra Sattas şarkıları da söyleyen Ceza ve Melek Mosso, Sattas’ın sahnesine konuk olacak. Konserin ilk vizyonu saat 20.30’da kültür merkezinin toplumsal medya kanalında yapılacak.

Yeni Türkü’den Anneler Günü’ne hususi konser
Türkiye’nin köklü müzik gruplarından Yeni Türkü, Anneler Günü’ne hususi bir konserle seyircisiyle İş Sanat’ta buluşacak. Derya Köroğlu (vokal, akustik gitar), Erkin Hadimoğlu (klavye, vokal), Furkan Data (klasik kemençe, ud, vokal), Sezer Alemdar (basgitar), Serdar Barçın (flüt, saksafon), Bahadır Tanrıvermiş’in (davul) yer almış olduğu Yeni Türkü konseri 9 Mayıs saat 20.30’da yayında olacak. Grubun unutulmaz şarkılarından “Olmasa Mektubun”, “Vira Vira” ve “Sezenler Olmuş”un yer alacağı konser, ilk yayınlanma tarihinden itibaren kültür merkezinin toplumsal medya kanalından ve web sitesinden izlenebilecek.

Umut Besen hususi konuklarıyla Ramazan Bayramı’nda İş Sanat’ta
Arabesk ve düşlem müziğin öncü isimlerinden biri Umut Besen’in Ramazan Bayramı için hususi hazırladığı konserine Pamela ve Eda Baba konuk oluyor. Umut Besen’in ‘Nikah Masası’ benzer biçimde sevilen şarkılarının seslendirileceği konserin ilk vizyonu 13 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Caz rüzgârı
Kültür merkezinin pandemi sebebiyle çevrim içi sürdürdüğü sezonunun son caz konserini ‘Almagest Quintet’ gerçekleştirecek. Sabri Tuluğ Tırpan (piyano), Volkan Öktem (davul), Fiil Pelit (bas gitar), Hamdi Akatay (perküsyon) ve Cenk Erdoğan’ın (gitar, yaylı tanbur) İş Sanat konseri için bir araya gelmiş olarak oluşturdukları Almagest Quintet, bu yıl aramızdan ayrılan ChickCorea’nın eserlerini de seslendirecek. Konserin ilk vizyonu 7 Mayıs Cuma saat 20.30’da kültür merkezinin toplumsal medya kanalında yapılacak ve yıl süresince izlenebilecek.

İstanbul Ensemble ile sürem finali
Sezonun açılışını da meydana getiren, çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerin oluşturduğu İstanbul Ensemble gene şef Serdar Yalçın yönetiminde bu kez kapanışa imza atıyor.

İlk vizyonu 31 Mayıs’ta saat 20.30’da yapılacak konser yıl süresince kültür merkezinin toplumsal medya kanalında izlenebilecek.

Edip Cansever’den “Sevda Bir Ateş Buldu Sende”
Kültür merkezinin edebiyatı müzikle birleştiren dinletilerinde bu ay Edip Cansever şiirleri yer alacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı “Sevda Bir Ateş Buldu Sende” başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Güvenli Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek. Dinletinin ilk vizyonu kültür merkezinin toplumsal medya kanalında ve web sitesinde 10 Mayıs saat 20.30’da yapılacak.

İş Sanat Masal Tiyatrosu’nun keyifli serüvenleri devam ediyor
İş Sanat, Mayıs ayında da pazar günleri saat 15.00’te dünyaca meşhur masalları, çocuklar ve masal seven büyüklerle buluşturmaya devam edecek. “Tavus Kuşu ile Bülbül, “Üç Kardeş”, “Ağustos Böceği ile Karınca” ve “Kurbağa Prens” masalları kültür merkezinin toplumsal medya kanalında ve web sitesinde yayında olacak. Lerzan Pamir’in yönettiği Aslı Tandoğan, Anıl Altınöz ve Mert Aydın’ın canlandırdığı masallar yıl süresince izlenebilecek.

Çehov ve Shakespeare’den Eserler Okuma Tiyatrosu’nda
İş Sanat Okuma Tiyatrosu, mühim tiyatro eserlerinden seslendirilen bölümlerle devam edecek. Anton Çehov’dan “Martı” 5 Mayıs’ta, William Shakespeare’den “Aşkın Emeği Boşuna” 12 Mayıs’ta, “Iyi mi Hoşunuza Giderse” oyunu ise 26 Mayıs’ta seyircisiyle buluşacak. Serinin tüm bölümleri yıl sonuna kadar kültür merkezinin toplumsal medya kanalında ve web sitesinde erişime açık olacak.

Fatma Turgut, No Land ve Cihan Mürtezaoğlu konserleri İş Sanat’ta
Kültür merkezi ve Maximum Genç işbirliğinde gerçekleşen Fatma Turgut konseri 1 Mayıs Cumartesi günü yayınlanacak. Serinin öteki konserleri Cihan Mürtezaoğlu ve No Landise14 ve 15 Mayıs saat 20.30’da kültür merkezinin toplumsal medya kanalında ilk gösterimlerini gerçekleştirecek.

İş Sanat’ta Mayıs Ayı şu şekilde açıklandı:
2 Mayıs 2021 Pazar saat: 15.00
İş Sanat Masal Tiyatrosu / Tavus Kuşu ile Bülbül
Lerzan Pamir – yönetmen
Aslı Tandoğan – oyuncu
Anıl Altınöz – oyuncu
Mert Aydın – oyuncu

3 Mayıs 2021 Pazartesi saat: 20.30
Yazarının Sesinden / Lale Özgenel
“Sanat Üstüne Okumalar-60 Yıla Bakış”

5 Mayıs 2021 Çarşamba saat: 20.30
İş Sanat Okuma Tiyatrosu
Anton Çehov / Martı

7 Mayıs 2021 Cuma saat: 20.30
Almagest Quintet
Sabri TuluğTırpan -Piyano
Fiil Pelit -Basgitar
Volkan Öktem -Davul
Hamdi Akatay – Perküsyon
Cenk Erdoğan – Gitar

9 Mayıs 2021 Pazar saat: 15.00
İş Sanat Masal Tiyatrosu / Üç Kardeş
Lerzan Pamir – Yönetmen
Aslı Tandoğan – Oyuncu
Anıl Altınöz – Oyuncu
Mert Aydın – Oyuncu

9 Mayıs 2021 Pazar saat: 20.30
Yeni Türkü / Anneler Günü Hususi
Derya Köroğlu – vokal, akustik gitar)
Erkin Hadimoğlu – klavye, vokal
Furkan Data – klasik kemençe, ud, vokal
Sezer Alemdar – basgitar
Serdar Barçın – flüt, saksafon
Bahadır Tanrıvermiş – davul

10 Mayıs Pazartesi 2021 Pazar saat: 20.30
Edip Cansever’in Şiirleri / Sevda Bir Ateş Buldu Sende
Atilla Birkiye – Metni Düzenleyen
Mehmet Birkiye – Sahneye Uyarlayan
Serdar Yalçın – Müzik Yönetmeni
Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Güvenli Yarar, Hakan Gerçek – Seslendirenler

12 Mayıs 2021 Çarşamba saat: 20.30
İş Sanat Okuma Tiyatrosu
W. Shakespeare / Aşkın Emeği Boşuna

13 Mayıs 2021 Perşembe saat: 20.30
Ramazan Bayramı Konseri
Umut Besen / Pamela / Eda Baba

15 Mayıs 2021 Cumartesi saat: 20.30
Provadan İzle / W. Shakespeare / Bir Yaz Gecesi Rüyası
Kumbaracı 50

19 Mayıs 2021 Çarşamba saat: 20.30
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Konseri
Sattas / Ceza / Melek Mosso

23 Mayıs 2021 Pazar saat: 15.00
İş Sanat Masal Tiyatrosu / Ağustos Böceği ile Karınca
Lerzan Pamir – Yönetmen
Aslı Tandoğan – Oyuncu
Anıl Altınöz – Oyuncu
Mert Aydın – Oyuncu

26 Mayıs 2021 Çarşamba saat: 20.30
İş Sanat Okuma Tiyatrosu
W. Shakespeare / Iyi mi Hoşunuza Giderse

30 Mayıs 2021 Pazar saat: 15.00
İş Sanat Masal Tiyatrosu / Kurbağa Prens
Lerzan Pamir – Yönetmen
Aslı Tandoğan – Oyuncu
Anıl Altınöz – Oyuncu
Mert Aydın – Oyuncu

31 Mayıs 2021 Cuma saat: 20.30
İstanbul Ensemble
Serdar Yalçın – Orkestra Şefi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku