İş Sanat Dünya Caz Günü’nü Jülide Özçelik ile kutluyor – Kültür

0 7

[ad_1]

İş Sanat, 30 Nisan Dünya Caz Günü’nü, Jülide Özçelik konseriyle kutluyor. Pandemi sebebiyle İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen konserde Özçelik, sevilen halk türkülerini de repertuvarına ekledi. Düzenlemelerini Cem Tuncer’in yapmış olduğu konserde “Anan Var Midur?” “Mecnunum Leylamı Gördüm”, “Yalan Dünya” benzer biçimde türküler ile “Yaşam”, “Süre” ve “Karanlıkta Kaldım” adlı Özçelik’in şarkıları da yer ediniyor. Jülide Özçelik’e konserde, Cem Tuncer (gitar), Ercüment Orkut (piyano), Volkan Hürsever (kontrbas) ve Ediz Hafızoğlu (davul) birlikte rol alıyor.

Konser, ilk yayınlanma zamanı 30 Nisan saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ın video paylaşım platformu kanalı ve web sitesinde parasız erişime açık olacak. UNESCO iyi niyet elçisi caz piyanisti Herbie Hancock tarafınca oluşturulan ve 2011 senesinde UNESCO tarafınca kabul edilen Dünya Caz Günü her yıl 30 Nisan’da dünya genelinde kutlanıyor. Kültür merkezinin 21. sezonunda seyircisiyle buluşan caz konserlerinden bir big band projesi olan Caz Baharı, swing ritmini caz melodileriyle birleştiren Bilal Karaman Swing Band ve Ece Göksu ve Ozan Musluoğlu’nun da yer almış olduğu caz topluluğu Genedos’u sürem süresince kültür merkezinin video paylaşım platformu kanalı ve web sitesinden parasız izlenebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku