İş Sanat’tan ‘Sevda Bir Ateş Buldu Sende’ şiir dinletisi – Kültür

0 11

[ad_1]

İş Sanat’ın edebiyatı müzikle birleştiren şiir ve öykü dinletileri, Edip Cansever’in eserlerinin yer almış olduğu ‘Sevda Bir Ateş Buldu Sende’ başlıklı şiir dinletisi ile sezonu tamamlıyor. İmgelerin şairi Cansever’in “Sonrası Kalır”, “Eylülün Sesiyle”, “Kirli Ağustos” ve “Yerçekimli Karanfil” şiirlerinin de seslendirildiği dinletinin ilk vizyonu İş Sanat’ın video paylaşım platformu kanalında ve web sitesinde 10 Mayıs saat 20.30’da yapılacak.

Atilla Birkiye’nin hazırladığı, müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın’ın üstlendiği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletide şiirler; Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Güvenilir Yarar ve Hakan Gerçek tarafınca seslendiriliyor. Kültür merkezinin pandemi sebebiyle çevrimiçi sürdürdüğü 21. sezonunda yayınladığı Nazım Hikmet – Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan, Gülten Akın – Kestim Kara Saçlarımı, Cahit Sıtkı Tarancı – Düşten Güzel başlıklı şiir dinletileri ile Sait Faik Abasıyanık – Her Şey İnsanı Sevmekle Adım atar, Haldun Taner – İnsan Yalnız Bir Vasıta başlıklı öykü dinletileri kültür merkezinin video paylaşım platformu kanalı ve web sitesi üstünden yıl süresince parasız izlenebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku