İşgalci İsrail Batı Şeria’da Filistinlilere ait yapıları yerle bir etti

0 6

[ad_1]

İsrail’in Filistinlilere zulmü devam ediyor. Batı Şeria’da Filistinlilere ilişkin birçok yapıyı İsrail güçleri ”ruhsatsız” diyerek yıktı. İsrail güçleri, 8 Filistinliyi de gözaltına aldı. Cenin kentine bağlı Yabad Belde Belediye Başkanı Samir Ebubekir, yapmış olduğu açıklamada, İsrail askerlerinin beldeye baskın düzenleyerek bir yıkım operasyonu gerçekleştirdiğini belirtti.

İNSANLAR İŞ YERLERİNDEN OLDULAR

Ebubekir, İsrail güçlerinin beldede kahvehane ve kasap dükkanının da içinde olduğu 6 ticari alan ile ziraat işlerinde kullanılan bir su deposunu “ruhsatsız” olduğu sebebi öne sürülerek buldozerlerle yıktığını söylemiş oldu.

Öte taraftan mahalli kaynaklardan alınan bilgiye gore, İsrail askerleri sabah saatlerinde Nablus ve Ramallah kentlerinde 8 Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistinli kaynaklara gore, İsrail makamları bir tek geçen yıl işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinlilere ilişkin 500’ü aşkın ev ve iş yerini yıktı. İsrail yönetimi ile Filistin içinde 1995’te imzalanan “İkinci Oslo Anlaşması” çerçevesinde Batı Şeria; A, B ve C bölgelerine ayrılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku