“IŞİD İstanbul’da piknik yapıyor, samimi bir mücadeleye davet ediyoruz”

0 4

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’a harekat başlatmasından sonra CHP’den bir açıklama geldi. Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, AKP’ye IŞİD ile ‘samimi’ mücadele çağrısında bulundu.

CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’a düzenlediği harekata ilişkin açıklama yaptı. “Türkiye’deki IŞİD hücreleriyle sistematik bir mücadeleden söz etmek mümkün değil. IŞİD, İstanbul’un göbeğinde piknik düzenliyor” diyen Böke, AKP hükümetine, IŞİD’le Türkiye sınırları içinde “samimi mücadele” çağrısında bulundu.

Böke’nin açıklamaları şöyle:

Türkiye’deki IŞİD hücreleriyle sistematik bir mücadeleden söz etmek mümkün değil. IŞİD, İstanbul’un göbeğinde piknik düzenliyor.

Sadece Cerablus’ta değil kendi topraklarımız içerisinde de samimi bir mücadeleye davet ediyoruz. Keşke IŞİD, FETÖ, mezhepçi dış politikanın canımızla bedel ödeteceği konusunda, yolsuzluklar konusunda haklı çıkmasaydık. Keşke, Türkiye ve halkımız bu bedelleri ödemeseydi.

Eğer hükümet, IŞİD’le mücadele konusunda samimi ise bu kez uyarılarımızı ciddiye almalılar. Bu tehdidi bertaraf etmek için sınırlarımız içinde tüm adımları atmalılar.

 

(Cumhuriyet)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku