Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

“IŞİD İstanbul’da piknik yapıyor, samimi bir mücadeleye davet ediyoruz”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 “IŞİD İstanbul’da piknik yapıyor, samimi bir mücadeleye davet ediyoruz”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’a harekat başlatmasından sonra CHP’den bir açıklama geldi. Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, AKP’ye IŞİD ile ‘samimi’ mücadele çağrısında bulundu.

CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’a düzenlediği harekata ilişkin açıklama yaptı. “Türkiye’deki IŞİD hücreleriyle sistematik bir mücadeleden söz etmek mümkün değil. IŞİD, İstanbul’un göbeğinde piknik düzenliyor” diyen Böke, AKP hükümetine, IŞİD’le Türkiye sınırları içinde “samimi mücadele” çağrısında bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Böke’nin açıklamaları şöyle:

Türkiye’deki IŞİD hücreleriyle sistematik bir mücadeleden söz etmek mümkün değil. IŞİD, İstanbul’un göbeğinde piknik düzenliyor.

Sadece Cerablus’ta değil kendi topraklarımız içerisinde de samimi bir mücadeleye davet ediyoruz. Keşke IŞİD, FETÖ, mezhepçi dış politikanın canımızla bedel ödeteceği konusunda, yolsuzluklar konusunda haklı çıkmasaydık. Keşke, Türkiye ve halkımız bu bedelleri ödemeseydi.

Eğer hükümet, IŞİD’le mücadele konusunda samimi ise bu kez uyarılarımızı ciddiye almalılar. Bu tehdidi bertaraf etmek için sınırlarımız içinde tüm adımları atmalılar.

 

(Cumhuriyet)

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap