İspark Müdürü Neden Görevden Alındı?

0

2020 senesinin Aralık ayında İSPARK A.Ş Genel Müdürlüğü görevine getirilen Murat Çakır ile İBB yollarını ayırdı. Yeni İBB yönetiminin görev döneminin başında da İSPARK A.Ş.’ye genel müdür olarak getirilen Çakır, daha sonra başka şirkete atanmış 2020 senesinin Aralık ayında tekrar görevine dönmüştü.

Çakır İBB şirketleri İstanbul Ulaşım A. Ş ve Kültür A.Ş’de de genel müdürlük görevi yürütmüştü. Çakır’ın fotoğrafı olarak izinde olduğu, izin dönüşünde görevi bırakacağı öğrenildi. Çakır’ın yerine şu an için önceden İSPARK Genel Müdürlüğü yapan Derya Atacan vekalet ediyor.

ZARAR TARTIŞMASI

AKP döneminde zarar tartışması ile gündemde olan şirket, kısa süre önce yine aynı konu ile gündeme geldi. Korkusuz yazarı Can Ataklı, İBB’ye bağlı en büyük firmalardan bir tanesi olan İSPARK’ın iflasa sürüklendiğini, konkordato ilan edebileceğini yazmıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun da iddiaları yalanlamış, 2021 senesinde İSPARK’ın pandemiye rağmen kâra geçeceğini söylemişti. Zarar iddiası, AKP’liler tarafından da uzun süre tartışıldı.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre şirketin mali durumuna ilişkin eleştirilerin yükselmesi CHP içinde ve İBB üst düzey idaresinde rahatsızlık yarattı. Çakır’ın önceki dönemdeki yöneticilerle çalışmaya devam edip değişiklik yapmamasının da rahatsızlık nedenlerinden biri olduğu söyleniyor.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku