İsrail askerleri 14 Filistinliyi yaraladı

0 1

[ad_1]


İsrail’in Batı Şeria’da inşa etmiş olduğu yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini protesto etmek isteyen Filistinliler, Nablus’a bağlı Beyta beldesinde gosteri düzenledi.


İsrail güçleri göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermi kullandı. Filistinliler ise askerlere taşla karşılık verdi.


Filistin Kızılayı İlk Yardım ve Acil Durum Müdürü Ahmed Cibril, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, İsrail askerlerinin Beyta beldesindeki gosteri esnasında 1’i gerçek mermiyle 13’ü de plastik mermiyle olmak suretiyle 14 Filistinliyi vurarak yaraladığını söylemiş oldu.


Cibril, onlarca Filistinlinin de İsrail askerlerince kullanılan göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini belirtti.


Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde gösteriler düzenlendi


Batı Şeria’nın El-Halil kentine bağlı Yatta beldesinde de Filistinliler, Yahudi yerleşim bölgesi inşa edilmesi planlanan arazi yakınında cuma namazı kıldı.


Filistinliler ek olarak Nablus kentine bağlı Beyt Decin ile Kalkiliya kentine bağlı Kefr Kaddum beldelerinde de İsrail’in yasa dışı yerleşim birimi inşa ve genişletme faaliyetlerine karşı gosteri düzenledi.


İşgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde her cuma, Fark (Utanç) Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasını protesto etmek için gösteriler düzenleniyor.


Internasyonal hukuka gore, işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku