Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İstanbul Üniversitesi’nde para karşılığı, not değişikliği!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İstanbul Üniversitesi’nde para karşılığı, not değişikliği!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Eğitim ile ilgili birçok tartışmanın yaşandığı bu dönemde bir skandal haberi de İstanbul Üniversitesi’nden geldi. İstanbul Üniversitesi’nde notların para karşılığında yükseltildiği ve bir öğrencinin 38 dersin sınavlarına girmediği halde dersleri geçtiği ve mezun olduğu iddiası gündemi sarstı. Söz konusu iddialar üzerine öğrenci işleri personelinin yargılanmasının sürdüğü bildirildi.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre skandal, öğrenci Samet A.’nın İlahiyat Fakültesi Dekanı Mürteza Bedir’e öğrencilerin para karşılığı notlarının yükseltildiğini söylemesiyle ortaya çıkmış, ihbarcı genç, arkadaşlarının sınav notlarını öğrenci işlerinde tanıdığı bir kişiye aylık para vererek yükselttiğini anlatmıştı. İhbarın ardından memur Mustafa Ş. görevden uzaklaştırılmış, durum adli makamlara ihbar edilince de hakkında dava açılmıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Savcılık tarafından notlarını usulsüz şekilde değiştiren öğrenciler hakkında ayrıca bir soruşturma başlatıldı.

SINAVLARINA GİRMEDEN DERSLERİ GEÇTİ

Taner K. isimli öğrencinin 7 dersini yükselttiği tespit edilirken, Eren A. isimli öğrencinin ise 38 dersini sınavlara girmeden sadece yaz okulu ve bütünleme sınavlarına girmiş gibi göstererek mezun olduğu ileri sürüldü. Soruşturma sonunda iki öğrenci hakkında “Sistemdeki verileri bozma, yok etme ve hukuka aykırı şekilde kazanç sağlama” suçlarından iddianame düzenlendi.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap