Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İstanbul Valisi Şahin’den kritik 1 Mayıs açıklaması

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İstanbul Valisi Şahin’den kritik 1 Mayıs açıklaması
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, 1 Mayıs  kutlamalarında İstanbul’da alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, İstanbul Bakırköy Halk  Pazarı’nda yapılacak 1 Mayıs kutlamalarına yönelik her türlü tedbirinin alındığını belirterek, “Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır” dedi.   İşçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü İstanbul’da bir  bayram tadında ve havasında kutlamaları için ellerinden gelen her türlü tedbirin  alınacağının altını çizen Şahin şunları söyledi: “Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır.  Burada hem katılımcıların hem de vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurlu bir  şekilde etkinliklerini yapılabilmesi öncelikli amacımızdır. Bu noktada hem miting  alanında hem hem miting alanına girişlerde ve güzergahlarda her türlü tedbir en  üst seviyede alınacaktır. Ulaşım noktasında da toplu taşıma kurumlarımızla  gerekli diyaloglar sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın miting alanına ulaşılabilmesi  için her türlü erişim için gerekli kolaylık sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

VAPUR, METRO. METROBÜS SEFERLERİ DURDURULACAK MI?  

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bir gazetecinin “Miting alanına ulaşımın sağlanması hususunda vapur,  metro, tramvay gibi araçların seferleri durdurulacak mı? şeklindeki sorusuna Vali  Şahin, “Gerekli tedbirlerimizi yarın kamuoyuyla paylaşacağız. Hangi yolların  trafiğe açık olduğu hangi güzergahların kullanılabileceği rahat ulaşım açısından  sadece miting değil İstanbulluların ulaşımını da dikkate almak zorundayız.  İstanbulluları rahatlatacak her türlü tedbir, elden geldiğince en üst seviyede  alınacaktır” diye cevap verdi.

TAKSİM MEYDANI’NA KARANFİL BIRAKILACAK

Sendika temsilcilerinin Taksim Meydanı’na karanfil bırakmasına izin  verileceğini ancak marjinal grupların gösteri yapmasına müsaade edilmeyeceğini  aktaran Şahin, İstanbul’da daha önce miting yapmak için iki alan varken bunun  sekize çıkartıldığını söyledi. Şahin, herkesin kurallara uyması gerektiğinin  altını çizerek kuralların insanların huzur ve güvenliği için olduğunu kaydetti.

BAZI YOLLAR KAPATILACAK

  Şahin, 1 Mayıs kutlamaları için alınacak önlemler çerçevesinde bazı  güzergahların kapatılması hususunda oluşacak trafik yoğunluğu nedeniyle de  İstanbulluların anlayış göstermesini istedi.

  

 

KAYNAK :

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap