Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İstanbul’daki ağır hasarlı okul binaları yıkılacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 İstanbul’daki ağır hasarlı okul binaları yıkılacak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İstanbul Silivri açıklarında 5,8 büyüklüğündeki sarsıntıda hasar mektep binaları yıkılacak.

İstanbul’da bulunan çok sayıda mektep binasında hasar oluştu. 200 kişilik ekip, hasar ihbarı bulunan mektepleri tek tek inceledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yapılan incelemede Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Bahçelievler Yenibosna Ortaokulu, Büyükçekmece Mimarsinan İlkokulu ve Ortaokulu, Çatalca Arif Nihat Asya Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Gaziosmanpaşa Vefa Poyraz Anadolu Lisesi, Gaziosmanpaşa Küçükköy İmam Hatip Lisesi (İHL) (A Blok), Gaziosmanpaşa 100. Yıl İlk/Ortaokulu, Pendik Seyit Burhan Toprak İlkokulu, Sancaktepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi ağır hasar gördüğü belirlendi.

29 MEKTEPTE EĞİTİME ARA VERİLDİ

İstanbul’da ağır hasar gören 9 mektebin yanı sıra 20 mektep ise orta hasar gördüğü gerekçesiyle eğitim ve tedrisata son verildi.

Hasarlı mekteplerdeki talebeler farklı mekteplere nakledildi. 2. yarıyıl öncesi mektep binalarıyla ilgili hasar tespit, karot örneği ve inceleme çalışmaları tamamlandı.

Mektep binalarının kaderiyle ilgili İstanbul Valiliği bu hafta içi bir açıklama yapacak.

AĞIR HASARLI 9 BİNA YIKILACAK

Ağır hasarlı 9 mektep binasının yıkılarak alanına yenisinin yapılacağı öğrenildi. Az hasarlı binalarda ise güçlendirme yapılacağı kaydedildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap