Bağımsız Yazarlar

İşte benim cumhurbaşkanı adayım


Bağımsız Yazarlar

Artık gerçekleri kabul edelim. Bu ülkede haris duygulara sahip bir kişilik korkuyla, rüşvetle, şantajla, hile ile 16 Nisan 2017 tarihinde parlamenter sisteme son vermiştir. 

Artık gerçekleri kabul edelim. Bu ülkede haris duygulara sahip bir kişilik korkuyla, rüşvetle, şantajla, hile ile 16 Nisan 2017 tarihinde parlamenter sisteme son vermiştir. Aslında fiilen Cumhurbaşkanı seçildiği günden itibaren Türkiye Cumhuriyetinin mevcut sistemini tanımamış her fırsatta Anayasayı ve kanunları hiçe saymıştır. Bu olaylar hepimizin gözleri önünde cereyan etmiş, halkımız ile birlikte Cumhuriyetimizin Anayasayı korumakla görevli olan tüm kurumları rezalete seyirci kalmaktan başka hiç birşey yapmamışlardır. “15 Temmuz” afişi ile kontrollü teatral bir gösteri sergilenerek bir çok masum vatandaşımız ve askerimiz bu oyunun bir parçası olmanın bedelini canlarıyla ödemiştir. Artık gerçekleri yüksek sesle haykırarak demokratik bir şekilde bu trajediye bir son vermenin zamanıdır. Referandum sonuçlarının Anayasa mahkemesi veya AHİM’ e taşınması hiç bir sonuç getirmeyecektir. Yapmamız gereken 2019 seçimlerinde karanlığın karşısına aydınlığı koyarak mücadelemize bıkmadan, yılmadan, umutsuzluğa düşmeden gerçekçi bir şekilde devam etmektir.
NASIL BİRİ ?

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin ilkelerine bağlı.
  2. Bir Kadın. İyi Bir Anne. İyi Bir Eş.
  3. Genç, cesur ve güzel.
  4. Diploması gerçek. Prestijli bir üniversitede iktisat okumuş ve mastır yapmış.
  5. Ruhsal bir rahatsızlığı yok. Konuştuklarının ve eylemlerinin sonuçlarını önceden hesaplayabiliyor.
  6. Dün dediğini inkâr etmiyor. Tam aksini ertesi gün söylemiyor. Bir duruşu var. Kişiliği var. Saygınlığı var.
  7. Geçmişi tertemiz. Eşinden başka kimsenin dizinin dibinde oturmamış.
  8. Araştırmaya açık. Kitapların Özetini değil tamamını okuyor.
  9. Her kesim tarafından kabul ediliyor. Ayrıştırıcı değil birleştirici. Alçak gönüllü ve lüksü sevmiyor.
  10. Arsız bir eşe, hırsız bir evlada, dengesiz bir danışmana sahip değil. Olmayı da düşünmüyor.

Mayıs 2017 ayı içerisinde bu müstesna insanla “Çanakkale’nin sesi”, “Bağımsız” ve Turkish Forumdaki okuyucularım ve sizler adına bir görüşme yapacağım. Görüşme tarihini sizlere daha sonra bildireceğim. Sizlerden ona sormamı istediğiniz soruları yazmanızı ve beklentilerinizin ne olduğunu bana bildirmenizi rica ediyorum. Görüşme tarihi netleştiğinde sizlere adayımı Adı ve Soyadı ile birlikte açıklayacağım.
Sevgi ve saygılarımla.