İsviçre arıları için kötü yaz

İsviçre ulusal yayın kuruluşu SRF'nin Cumartesi günü bildirdiğine göre, bu yaz hava koşulları, İsviçre arılarının neredeyse hiç bal üretemediği ve hatta yapay olarak beslenmeleri gerektiği anlamına geliyordu.

0

Ulusal arı derneği Bienen Schweiz’den Martin Schwegler, SRF’ye verdiği demeçte , arılar şekerli su almamış olsaydı, birçoğunun muhtemelen öleceğini söyledi.Dış bağlantı. Ayrıca bu yıl alışılmadık derecede az sayıda yaban arısı olduğunu ve onların da yiyecek sıkıntısı çekiyor olabileceğini ekledi. Ama en çok insanlar tarafından yapay olarak beslenmeyen yaban arıları için endişeleniyor. “Muhtemelen onlar için, arıcıların baktığı yaklaşık 200.000 bal arısı kolonisinden daha fazla endişelenmemiz gerekiyor.”

Daha fazla mesaj

Sadakatsiz 37. Bölüm Fragmanı İzle Kanal D Youtube 3 Kasım…

Yılda yalnızca bir tane satın alabilirsiniz!

Önce uzun süre ıslaktı, sonra aniden tekrar kurudu. Bernese Arıcılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Thomas Wegmüller, “Bu her şeyi alt üst etti” diye açıklıyor. “Sonra bitkiler çiçek açtığında, yağmur yağdığı için arılar uçamadı.” SRF’ye göre, bahar balı hasadı neredeyse tamamen başarısız oldu ve yaz hasadının da kötü olacağı artık kesin. Sadece Ticino kantonunda ve deniz seviyesinden 1000 metreden daha yüksek rakımlarda arılar için koşullar daha iyiydi.

Arıcı Schwegler, yeterince bal üretebilmeleri için arılarını zaten ilkbaharda şekerli suyla beslemek zorunda kaldığını, ancak bala kendileri için ihtiyaç duyduklarını ve neredeyse hiçbirinin insanlara kalmadığını söylüyor. Normalde, İsviçre’deki yaklaşık 18.000 arıcı, kolonilerini yalnızca kışın beslerdi.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku