İtalyan İnter Milan 2020-21’de tüm yıl kaybını ikiye katladı

İtalyan Inter Milan, futbol kulübünün koronavirüs pandemisi tarafından sert bir şekilde vurulması nedeniyle Haziran ayında sona eren 2020-21 mali yılındaki kaybını ikiye katlayarak 246 milyon avroya çıkardı.

0

İtalyan Inter Milan, Haziran ayında sona eren 2020-21 mali yılındaki kaybını futbol kulübünün koronavirüs pandemisi tarafından sert bir şekilde vurulması nedeniyle ikiye katlayarak 246 milyon avroya çıkardı.

 

Gelirler, bir önceki yıl 372 milyondan 365 milyon Euro’ya (422,82 milyon $) düştü.

 

Kulüp Perşembe günü yaptığı açıklamada, stadyumların kısmen yeniden açılması, oyuncu alım satım faaliyetinin olumlu etkisi ve yeni önemli küresel sponsorluk sözleşmeleri sayesinde mevcut mali yılda kaybını azaltmayı beklediğini söyledi.

 

Çinli perakende devi Suning tarafından kontrol edilen kulüp, koronavirüs pandemi fırtınasını atlatmak için Mayıs ayında Oaktree Capital Management tarafından yönetilen fonlardan finansman sağlamak için bir anlaşma yaptı.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku