Gündem

İtibarımız Var (mı) Bizim


Gündem

 

Alman gazeteleri, Konya da, 2 çocuk annesi 22 yaşındaki F.D nin boşandığı eşi tarafından bıçakla boğazının kesilmesini ve 3 aylık kız bebeğiyle yol kenarına atılmasını sürmanşetten haber yaptı.

Haberin yorumunda aşırı dinci psikopat katil olan eski eşin 3 yaşında ki  kız çocuğunu, annesiyle ölüme terk ederken 4 yaşındaki erkek çocuğunu yanına alarak kayıplara karışmasına dikkat çekti. Türkiye Cumhuriyetinin kadınlar için cehenneme dönüşmekte olan bir ülke olduğundan bahsederek, Türkiye’nin güvenilir bir ülke olmadığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Ne Dedi?

Bu sırada Haşmetmeap Recep Tayyip Erdoğan;

“Batı bizi barajlardan, köprülerden, metrolardan ötürü kıskanıyor” dedi

*
Fransa’nın en çok izlenen haber kanalı, Karaman da Ensar Vakfı’na bağlı evlerde gerçekleşen 45 çocuğa tecavüz skandalını yeniden ekranlarına taşıdı. Yorum da erkek çocuklarına yapılan bu tür eylemlerin İslam kültürü içinde yer bulduğunu savunan Cübbeli Ahmet’in Beştepe sarayına Bizzat Cumhurbaşkanı tarafından davet edilerek ağırlandığını duyurdu.
Aynı saatlerde Asrın lideri Recep Tayyip Erdoğan Beştepe külliyesi için;

“Bu bina milletin itibarıdır.” Dedi

 

*
Hollanda 17- 25 Aralık hırsızlık ve yolsuzluk olaylarını yeniden gündemine aldı. Çöplüklerden beslenen emeklilerimizin görüntülerini yayınlayarak bu şartlarda yaşamaya mahkûm edilen ve sayıları 10 milyonu geçen emekli dul ve yetimlerin saraya olan bağlılıklarını çok anlamsız bir davranış şekli olarak nitelendirdi.

Aynı günlerde Hünkarımız Recep Tayyip Erdoğan milletin mahrem yerine dolu dolu küfreden Mehmet Cengiz’e ihalesini verdiği 3. Havalimanı inşaatı için;

“Bu eserler Batıyı çıldırtıyor”  dedi

 

*
Ukrayna ve Rusya’nın gündeminde, basın toplantısında uyuklarken ev sahibi tarafından hoyrat bir şekilde ’’Uyanda Balığa gidelim’’ tarzında masaya vurularak uyandırılan dünya liderinin  görüntüleri var.

Rusların ninni müzikleri ile montajlanan bu görüntüler sosyal medyaya servis edilmiş ve açıklamasına;
“Baltacı Mehmet’in torunu uykuda rüya görmeyi çok seviyor” diye yorum yazılmış.

 

Türkiye borçlarından dolayı henüz 17 yaşındayken intihar etmeyi kurtuluş yolu olarak gören Caner TAŞPINARI konuşuyor. Genç bedeni toprağa dahi verilmeden alacaklı avukatları ailesine bir ödeme planı önerdiler.

 

İstanbul’daki eski köprülerin üzerinde yabancı uyruklu kadınlar fuhuş pazarlığını USD veya EURO üzerinden yapıyorlar. Birçoğu HIV virüsü taşıyor.

 

  1. Dünya ülkeleri ile aynı kategoriye alındık. ABD ve Avrupa ülkeleri kendi topraklarında hareket eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına artık tahammül edemiyor.

 

Ama olsun.

Taştan, topraktan, çimento ve inşaat demirinden oluşan itibarımız var bizim.

Dünyanın en büyük 7. havalimanını yapıyoruz.

Barajlarımız, Tüp geçitlerimiz, köprülerimiz, yapım maliyeti 4,5 Milyarı geçen ve sadece 1 aylık gideri 21 Milyon Türk Lirası olan Külliyemiz var.

 

En acı olanı ise;

Rusya Stratejik Araştırmalar Başkan Danışmanı ve Ortadoğu uzmanı Yelena Suponina, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın itibarının korunmasına ABD değil, Rusya’nın yardımcı olacağını söyledi.

Düşündüm de;

İtibarlı olmak için bir sarayın olması gerekiyordu ya.

Acaba Ruslar Ankara’ya Kremlin benzeri bir saray yapmayı mı planlıyorlar?

Son Söz

İtibarı taş, toprak, harç olanların akıbeti de toz olur.

 

Sevgiyle kalın