Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Jailson artık stoper oynamak istemiyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Jailson artık stoper oynamak istemiyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Asıl mevkisi orta saha olmasına rağmen teknik direktör Ersun Yanal tarafından stoperde oynatılan ve burada yaptığı hatalarla birçok maçta puan kaybına yol açan Fenerbahçeli Jailson, artık defansta görev almak istemiyor. 

Bu yöndeki kararını Yanal’a bildiren Brezilyalı, sakatlıklar ve transfer yapılamaması nedeniyle ligin ilk yarısındaki G.Saray maçında ilk kez stoper olarak ilk 11’de sahaya çıkmıştı. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ersun Yanal ile görüşme yapan Jailson, “Sezon başından bu yana nerede görev verirseniz orada oynuyorum ancak artık stoper olarak görev almak istemiyorum. Kendimi orta alanda çok daha verimli ve güvende hissediyorum” dedi.

NEDEN JAILSON?

Reyes, Serdar, Sadık, Zanka, Rami, Falette… Ali Koç Yönetimi, göreve geldiğinden beri stopere tam 6 transfer yaptı.

Ancak kim gelirse gelsin, Ersun Yanal savunmada Jailson’dan bir türlü vazgeçemedi. Adeta saatli bomba olan Sambacı, yaptığı hatalarla takımını resmen doğradı. 25 yaşındaki oyuncu son olarak Ankaragücü karşısında tel tel dökülüp, sadece kendisinin yaptığı hatalarla bu sezonki 18. puan kaybını yaşattı. Ancak Yanal, yönetimin büyük umutlarla aldığı Falette’i yine yedek oturtarak, savunmadaki prensi Jailson’dan derbide de vazgeçmedi.

Brezilyalı performansıyla yine şaşırtmadı. Hemen her pozisyonda Onyekuru’yu arkadan izleyen Jailson, sadece bir kez yıldız futbolcuya yetişti ve onda da penaltı yaptırdı! Gerçek bölgesi orta saha olan 25 yaşındaki futbolcu, böylece bu sezon takımı aleyhine 4 kez çalınan penaltı düdüklerinin 3’ünden tek başına sorumlu oldu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap