Jeff Bezos, Amazon’daki CEO’luk görevinden ayrılıyor

0 12

[ad_1]

Dünyanın en kıymetli şirketlerinden kabul edilen ve 125 milyar dolar ciro açıklayan Amazon’un CEO’si Jeff Bezos dünyayı şoke eden bir karar aldığını deklare etti.

Jeff Bezos, Amazon CEO’luğundan çekilme edeceğini söylemiş oldu.

Ortalama 30 yıl ilkin kendi garajında kurduğu ve şu anda dünyanın en kıymetli şirketi olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos e-ticaret devinin CEO’luğundan çekilme edecek.

Dünyanın en varlıklı adamı Bezos’un yerini şu anda Amazon’da yönetici olan Andy Jassy alacak. Şirket, değişikliğin 2021’in ikinci yarısında gerçekleşeceğini deklare etti.

Amazon personeline bir mektupla kararını bildiren Jeff Bezos, “Asla bu kadar enerjim olmadı ve aldığım karar emekli olmakla ilgili değil. Tutkulu bir halde çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Ekonomist Özgür Demirtaş da toplumsal medya hesabı üstünden şu paylaşımı yapmış oldu; “Amazon bilançosunu deklare etti. Tek çeyrekte 125 Milyar Dolar ciro inanılmaz bir sayı. Jeff Bezos ise CEO’luktan ayrılıyor. Bu bazıları için hisse split ihtimalini arttırıcı bir haber.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku