Jeff Bezos Elon Musk’ı geçti! Serveti rekor seviyeye ulaştı

0 15

[ad_1]

Geçtiğimiz günlerde Amazon’daki CEO’luk görevinden ayrılan Jeff Bezos’un serveti üstün dereceli seviyeye ulaştı. ABD Müdafa Bakanlığı’nın Microsoft’un kazanılmış olduğu ihaleyi iptal etmesinin arkasından Amazon hisselerindeki yükselişin etkisiyle Bezos’un serveti 211 milyar dolar oldu. Pentagon’dan gelen karar sonrası Amazon inc hisseleri bigün içinde yüzde 4,7 yükselirken, Bezos’un serveti 8,4 milyar dolar arttı.

Donal Trump döneminde Microsoft’un kazanılmış olduğu ihaleyi Pentagon’un iptal etmesiyle beraber hisselerde artış yaşandığı kaydedilirken Amazon’un sahibi Bezos’un kişisel servetinin 211 milyar dolara ulaşarak yeni üstün dereceli seviyeyi görmüş olduğu aktarıldı.

Tarihte kaydedilen en yüksek servet miktarına ulaşan Bezos, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz Ocak ayında ulaşmış olduğu 210 milyar dolarlık en yüksek servet rekorunu da kırmış oldu.

Pentagon’un informasyon altyapısının modernizasyonuna ilişkin 10 milyar dolarlık dev teknoloji ihalesini, 26 Ekim 2019’da Microsoft kazanmıştı.
Amazon ise JEDI bulut ihalesinin taraflı ve hatalarla dolu bir değerlendirmeyle Microsoft şirketine verildiği sebebi öne sürülerek mahkemeye başvurmuştu.

Amazon ek olarak eski ABD Başkanı Donald Trump ile firmanın kurucusu Jeff Bezos arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ihalenin Amazon’a verilmediğini iddia etmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku