Kaan Kahraman, dünya şampiyonu oldu

0 7

[ad_1]

Ulusal sporcular, internasyonal organizasyonlara damga vurmaya devam ediyor. Dün gümüş madalya haberi gelen ulusal yüzücü Kaan Kahraman’dan bugün de altın madalya haberi geldi. Kahraman, 50 metre dip disiplininde dünya şampiyonu oldu.

BİR GÜMÜŞ BİR ALTIN MADALYA

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya nazaran, daha ilkin 50 metre su üstünde gümüş madalya alan Kaan, bu kez 50 metre dip disiplininde yarıştı.

Kaan 15.02 saniyelik derecesiyle bu kategoride dünya şampiyonu olarak altın madalyayı boynuna taktı.

BERİL’DEN GÜMÜŞ MADALYA

Bayanlar 50 metre dip disiplininde ise Beril Ülker, 16.96 saniyelik derecesiyle bronz madalya elde etti.

Bayanlar 4X100 metre su üstü bayrak yarışında ise Irmak Ertemel, Zeynep Elbir, Defne Deniz Kızılırmak ve Beril Ülker’den oluşan ulusal ekip ise 4. oldu.

Türkiye, şampiyonayı 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya alarak tamamladı. Türkiye, 22 ülke içinde ise şampiyonayı 4. sırada tamamlamış oldu.

“GURUR DUYUYORUZ”

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Öze, İtalya’da mühim bir başarı elde ettiklerini anlatarak, “Genç millilerimiz Kaan Kahraman ile dünya şampiyonluğu ve ikinciliğine, bayrak takımımız ile dünya şampiyonluğuna, Beril Ülker ile dünya üçüncülüğüne imza attık. İnanılmaz bir mutluluk ve coşku içindeyiz. Ülkemiz adına gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bizlere yaşattıkları bu görkemli mutluluk için sporcularımıza, teknik ekibe, antrenörlerimize, desteklerini esirgemeyen sporcu ailelerine teşekkür ediyorum. Genç millilerimizi İtalya dönüşünde İstanbul Havalimanı’nda coşkuyla karşılayıp, hepsini alkışlayacağız.” ifadelerini kullandı.


Genç milli yüzücü Kaan Kahraman dünya ikincisi oldu


Genç ulusal yüzücü dünya ikincisi oldu
17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda Kaan Kahraman, 50 metre su üstündeki performansıyla dünya ikincisi oldu.


Buse Naz Çakıroğlu altın madalya kazandı


Buse Naz Çakıroğlu altın madalya kazanmıştır
Buse Naz Çakıroğlu, İngiliz Charley-Sian Davison’u yenik ederek Olimpiyat Eleme Turnuvası’nda altın madalya kazanmıştır.


Okçuluk Milli Takımından altın madalya!


Okçuluk Ulusal Takımından altın madalya!
Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda Makaralı Yay Adam Ulusal Ekibi altın madalya kazanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku