Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kadıköy’de Kurbağalıdere ıslah çalışmalarında iki işçi hayatını kaybetti

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kadıköy’de Kurbağalıdere ıslah çalışmalarında iki işçi hayatını kaybetti
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Kadıköy Yoğurtçu Parkı Caddesi’nde gece yapılan ıslah çalışmaları kapsamında dere tahliye tünelinde boya yaparken, yüksekliği 10 metreyi bulan tünelde biriken metan gazından zehirlenen iki işçi hayatını kaybetti.

İTFAİYE DE GAZDAN ETKİLENDİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ABC’de yer alan habere göre, kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri tünelin çıkış kapağına vinç kurarak önce işçi Eser Topaç’ı, ardından zehirlenmeden ötürü bayılan ve isminin Halil olduğu öğrenilen işçiyi yaklaşık bir saat süren çalışma sonucu tünelden çıkardı.

Zehirlenen işçiler olay yerinde sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kurtarma çalışmaları sırasında gazdan etkilenen üç itfaiye erine sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti. Olayı öğrenerek tünele girdiğini söyleyen bir vatandaş, “Bir kişinin ağzından köpük çıktığını ve yattığını gördüm. diğerinin ise ayakta dolandığını gördüm. Ben de acilen ambulansı aradım” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Senelerdir bir türlü temizlenemeyen Kurbağalıdere’den alınan balçık örneğinin TÜBİTAK raporunda ‘tehlikeli atık olmadığı’ sonucuna varıldığı yazılmıştı. Kurbağalıdere’den çıkarılan balçığın nereye döküleceği de uzun zaman tartışılmıştı.

 

KAYNAK : Birgün

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap