Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kafalar karışık: ‘İdam’ isteyen Erdoğan’dan idama tepki!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kafalar karışık: ‘İdam’ isteyen Erdoğan’dan idama tepki!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Bulduğu her fırsatta “İdamı millete götüreceğiz” diye söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilginç bir açıklama geldi. Erdoğan açıklamasında “Bugün ‘hayır’ diyenler o gün de dar ağacı kuranların arkasındaydılar, konuşamazlar” ifadelerini kullandı.

“İnsan İçin Orman, Ekonomi İçin Orman” başlıklı etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bugün ‘hayır’ diyenler o gün de dar ağacı kuranların arkasındaydılar, konuşamazlar” açıklamasını yaptı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Nevruz, insanla tabiat arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmaya yönelik ilişkinin sembolüdür. Değerli kardeşlerim, bugünkü programımızda orman konusunda altı ayda gerçekleşen gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Bunlardan birincisi, orman köylülerimizin gelirini artırmak için özel mülkiyet alanlarında yapılan ağaçlandırma çalışmalarının desteklenmesidir.

Hiç şüpheniz olmasın, Evvel Allah bizler beşer planında hiçbir gücün karşısında eğilmedik. Biz sadece Rabbimizin karşısında rükuda ve secdede eğiliriz. Başkası asla. Kardeşlerim, yüzde 65 hibe uygulaması kapsamında bahçelerini ağaçlandıran her vatandaşımıza 40 bin liraya kadar karşılıksız kaynak veriyoruz. Anadolu, sadece kendi bağrında yetişen 3 bin 600 bitsiyle bereketli ve şifalı topraklara sahiptir. Biz de vatandaşlarımıza önemli bir gelir sağlamak istiyoruz. Ülkemizin sahip olduğu tabi güzellikleri gerekli plan ve yatırımları yapmak suretiyle turizme kazandırmakta kararlıyız. Tabiat turizmi seferberliğini başlatıyoruz. Dünyanın ilk beş ülkesi arasına girmeyi hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl açılışını yaptığımız 5 bin köye, 5 bin gelir getirici orman kurulması kapsamında, çalışmalarımızı 2019’a kadar tamamlayacağız.

Orman ve Su İşleri Bakanlığımızı, sayın bakanı ve ekibi, hayatını ormandan kazanan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Maşallah Keçiören, Yeni Mahalle’den geri kalmadınız. Değerli kardeşlerim, ne diyor o güzel orman türküsünde; tohumlar fidana, fidandan ağaca, ağaçtan ormana, dönmeli yurduma… Evet, ülkemizin ormanlarını bu bilinçle korumalı, geliştirmeli, büyütmeliyiz. Türkiye, geçtiğimiz 14 yılda ormanlar konusunda da bir devrim gerçekleştirmiştir. Dünya genelinde ormanların karasal alanlara oranı yüzde 31.8 iken, 2005 yılında bu oran yüzde 30’a düştü. Buna karşın bizim ülkemizde bu oran yüzde 12’den yüzde 15.2’ye yükseldi. Aramızdaki fark bu. Bu artışın tamamı da son 14 yılda gerçekleştirdik. Bizim anlayışımızda büyümek, sanayileşmek tek başına bir hedef değildir. Tüm bunları insan için ve insanla birlikte yapmak istiyoruz. Bizim bir iktisat ahlakımız var. Tüm çalışmalarımızı ona göre yürütüyoruz. Bu ahlakın temelinde üreterek kazanma, başkası hesabına değil, kendi hesabına çalışma bulunuyor. Tabiat, Allah’ın bize emanettir. Tabiatı hoyratça yok etmek, Allah’ın emanetine ihanettir.

Tabiattaki her canlının kendi halince Allah’ı zikrettiğine inanan bir kültürden, başka türlü hareket tarzı da beklenemez. Bizlerin de yeni nesilleri, çocuklarımızı, torunlarımızı aynı anlayışla yetiştirmemiz gerekiyor. Şehirlerimizin etrafı yokluk içinde çirkin gecekondularla bezenirken dahi bu hassasiyet elden bırakılmamıştır. Her gecekondunun bahçesine sığdığı kadar ağaç dikilerek, bir farklılık ortaya konmuştur. O gecekonduların çoğu, bugün şehirlerimizi istila eden beton, demir binalarından daha özgündür, daha iyidir, daha içtendir.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap