Kafein İçmek İçin Günün En İyi Saatleri

0

Uyanmak zor olabilir, bu yüzden pek çok insan sabahlarını hızlandırmak için rehbere başvurur. Ancak birçok uzman, sabahları ilk iş olarak kafein almayı ertelemenin en iyisi olduğunu söylüyor. Peki kahvenizi ne zaman içmelisiniz?

 

Kahvaltıdan hemen sonra

 

İlk uyandığınızda, vücudunuz sizi uyaran kortizol hormonundan bir destek alır. Bazı bilim adamları, bu destek sırasında kahve içmenin ihtiyacınız olandan daha fazla kortizol üretebileceğini düşünüyor. Veya vücudunuz zaten sizi uyandırdığı için kafein israfı olabilir. Daha fazla desteğe ihtiyacınız olduğunda kahvaltıdan sonra içmek daha iyidir.

 

Öğle yemeğinden sonra

 

İnsanlar, özellikle büyük bir öğle yemeği yediklerinde, genellikle öğleden sonraları bir durgunluk hissederler. Eğer işteyseniz ve bir karşılamaya ihtiyacınız varsa, bu bir fincan Joe içmek için iyi bir zaman olabilir. Ekstra destek, konsantrasyona da yardımcı olabilir ve hoş bir sıcak içecek, iş günü ortasındaki stresi azaltmak için güzel bir yoldur.

 

Antrenmandan Önce

 

Antrenmandan önce moralinizin yükselmesine yardımcı olmak için birçok insan enerji içecekleri veya kafein kaynaklı protein içecekleri içiyor. Bunlar, daha yüksek yoğunluklu bir egzersiz için enerji seviyelerini yükseltebilir. Ancak, süslü spor içecekleri için endişelenmenize gerek yok – kahve işi gayet iyi yapacak.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku