Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Kamu görevlisi vatandaşa ‘Bağırma lan’ diyemez’

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Kamu görevlisi vatandaşa ‘Bağırma lan’ diyemez’
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

2014’ün Haziran ayında Emrah K.’nın kullandığı, eşi ve çocuklarının da bulunduğu araçİstanbul Ataşehir’de sel sularının içinde mahsur kaldı. İlk olarak kasko şirketini arayan Emrah K.’ya polisi araması gerektiği söylendi. Ardından 155’ten itfaiyeye, oradan tekrar polise yönlendirildi. Sular aracın camlarına kadar yükseldi ancak 1.5 saat geçmesine rağmen yardım gitmedi. Tepkiyle 155’i tekrar arayan Emrah K. ile polis memuru arasında şu konuşma yaşandı:

Polis memuru: İtfaiye aracını ara o zaman. Burayı arama, burası itfaiye değil.
Emrah K.: Biliyorum itfaiye olmadığını.
Polis memuru: Bağırma
Emrah K.: Sizi aradık, ‘Tamam’ demişlerdi.
Polis memuru: Bağırma lan, niye bağırıyorsun?
Emrah K.: (Hakaret ediyor.)
Polis memuru: Kafanı koparırım.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

HAKARET DAVASI
155’te görevli polis memuru Gökhan G., savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soruşturma sonucunda savcılık Emrah K. hakkında “hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

Sanığın ciddi tehlikeye rağmen uzun zamandır yardım edilmemesine tepki göstermesinin doğal olduğunu belirten mahkeme ise, hiçbir devlet görevlisinin bu şekilde haklı bir tepki içinde olan vatandaşa “Bağırma lan” şeklinde karşılık verme hakkının bulunmadığını ifade etti.

Sele maruz kalmış sanık ve ailesine yardımcı olmanın her şeyden önce insani bir görev olduğunu belirten mahkeme, ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap