Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kapıkule’de 10 Kilometrelik Tır Kuyruğu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kapıkule’de 10 Kilometrelik Tır Kuyruğu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

TIR parkının kuyruklara çare olmadığını ifade eden sürücüler, kavurucu sıcakta kuyrukta beklemenin çok daha zor olduğunu söyledi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bulgaristan’a açılan Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Taşıdıkları ihracat yüklerini yurt dışına götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen TIR’lar, Bulgaristan gümrüğünde işlemlerin yavaş yapılması nedeniyle yaklaşık 10 kilometre, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda ise 5 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kapıkule yolu kenarında sıralanan TIR’larda çıkış yapacakları zamanı bekleyen sürücüler özellikle hafta sonları meydana gelen kuyruklara tepki gösterirken, TIR parkının da çözüm olmadığını söyledi.

Sıcak havada kuyrukta beklemenin çok daha zor olduğunu ifade eden TIR sürücüsü Murat Aydın, “Ben Almanya’ya ve Belçika’ya yük taşıyorum. Sabaha karşı sıraya girdim hala bekliyoruz. Gümrüklerde her hafta kuyruk oluyor. Hiç kimse bir çözüm bulamadı bana. Açılan TIR parkı hiçbir şeyi değiştirmedi. Hafta sonları bu kuyruklarda maf oluyoruz. Buna hiç kimse bir önlem bulamadı. Sıcaktan anamız ağladı, çamaşırlarımızla araç içerisinde bekliyoruz. Kuyruk olan yollarda tuvalet yok, ekmek yok. Perişan haldeyiz” dedi.

Bulgaristan’a açılan diğer sınır kapısı olan Hamzabeyli de ise yine ihracat malzemesi yüklü TIR’lar da 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Her iki kapıda da TIR sürücülerinin sıcak altındaki bekleyişleri sürüyor.

DHA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap