Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kayseri’de kiliseden dönüştürülen kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kayseri’de kiliseden dönüştürülen kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Demircan, burada yaptığı konuşmada, Kayseri’nin bir turizm şehri olduğunu vurgulayarak Erciyes’in büyük bir marka olma yolunda ilerlediğini, Yeşilhisar ilçesinin Soğanlı bölgesinde başlatılan sıcak hava balon turizminin de kente büyük imaj katacağını söyledi. 

Kayseri’nin geleceğinin çok daha parlak olduğunu aktaran Demircan, “Kayseri’ye Ankara’dan, İstanbul’dan gıpta ile bakıyoruz. Kayseri ile gurur duyuyoruz.” dedi. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Demircan, açılışı yapılan kütüphaneye ilişkin de “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz hem bu binayı ihya etmiş hem de ona fonksiyon yüklemiş. Sadece restorasyon yapmakla kalmamış içerisini kitapla donatmış. Bu binada ders çalışan öğrenci mimar, mühendis olmaya karar verecek. Belki de buradan aldığı ilhamla dünyada yarışacak yeni binalar yapacak.” ifadelerini kullandı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri’nin “okuyan şehir” olduğunu belirterek bugün dördüncü kütüphanelerini hizmete açtıklarını, beşinci kütüphanenin ise İldem Fatih Mahallesi’nde hizmete sunulacağını anlattı. 

Şehir Kütüphanesinin kapılarını 6 gün önce okurlarına açtığını ve bugüne kadar 60 bin kişinin buradan faydalandığını vurgulayan Büyükkılıç, “Bu, kütüphaneye ne kadar ihtiyaç olduğunun ve buraya herkesin rahatlıkla ulaşabildiğinin en büyük göstergesi. Kütüphanemizde 25 bin kitap, e-kütüphanede de 22 bin eser var. Engelliler için sesli kütüphanemiz de mevcut.” diye konuştu. 

Büyükkılıç, geçen yıl kentte düzenlenen kitap fuarını bir milyona yakın kişinin ziyaret ettiğini anımsatarak Kayseri’ye kütüphane kazandırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

Vali Şehmus Günaydın ise Kayseri’nin böyle bir esere ihtiyacı olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Demircan ve protokol üyeleri, kurdele keserek kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. 

Demircan ve beraberindekiler, daha sonra kütüphaneyi gezdi. 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap