Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Keles bu elektrik direğini konuşuyor!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Keles bu elektrik direğini konuşuyor!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Keles’in Kıran Işıklar Köyü’nde yaşanan trajikomik olay köylüleri bunaltmış durumda. Köy merkezinde yolun ortasında bulunan elektrik direğinin bir yıldır yer değişiminin yapılmaması köylüleri isyan ettirmeye başladı.

2013 yılında köy yolunun genişletilmesi için girişimlerde bulunan Kıranışıklar Köyü Muhtarı Ali Işık, yıllarca süren çabalarının sonucunu ancak geçen yıl alabildi. Fakat yol genişletilmesi sorunu çözülmesine köylüler pek sevinemedi çünkü yol genişledikten sonra yolun ortasında kalan elektrik direği bir yıldır olduğu yerden taşınmadı. Kıran Işıklar Muhtarı Ali Işık, sosyal medya hesabından isyan ederek söz konusu direğin fotoğraflarını paylaşarak bir çözüm bulunmasını istedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

5 YILDA GELEN HİZMET, O DA YARIM HİZMET

Konudan haberdar olmamız üzerine ulaştığımız köy muhtarı Ali Işık gazetemize açıklamalarda bulundu. Işık, “2013 yılında yolun yetersiz kalmasından dolayı köy sakinlerinin talebi üzerine yol genişletme çalışması yapılması için çaba sarf ettiğini ve 4 yıllık mücadelesinin sonunda geçtiğimiz yıl kendi çabalarıyla genişlettiği yola Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt çalışması yapıldığını” belirtti.

Yola yapılan asfalt çalışması sırasında Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yolun ortasında bulunan elektrik direği ile ilgili bir şeyler yapılması gerektiğini dile getirdiğini belirten Işık, “O günden bugüne kadar bu sorun görmezden gelindi. Artık köyümüz bu konu yüzünden alay konusu olmaya başladı. Sorunun çözülmemesi üzerine ben de sosyal medya hesabımdan söz konusu elektrik direğinin fotoğraflarını paylaşarak rahatsızlığımı dile getirdim. Bugün bize yakın zamanda sorunun çözüleceğini söylediler fakat ne olacağı konusunda hala da bilgimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Bursa Haber… Bursa Haberleri…

Kıran Işıklar Köyü dahil olmak üzere bölgeye yeterli ilginin gösterilmediğini de belirten Işık, sözlerine şöyle devam etti:

“Aslında sorun sadece bizimle alakalı da değil. Benzer sorunlar bölgemizin birçok yerinde yaşanmakta. Civar köylerde, Harmancık’ta falan da farklı sorunlar mevcut. Türk Telekom’un hat kabloları artık atıl duruma gelmiş ve kullanılamaz halde. Halen daha bununla ilgili bir çalışma yapılmamakta.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap