Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kılıçdaroğlu: Diktatörü, diktatör yönetimini sandığa gömeceğiz!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kılıçdaroğlu: Diktatörü, diktatör yönetimini sandığa gömeceğiz!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Dünya Romanlar Günü’ne özel olarak Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekili Özcan Purçu tarafından organize edilen programa parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da katıldı. CHP lideri yaptığı konuşmada Roman yurttaşlara seslendi.  Kılıçdaroğlu, herkesi demokrasi etrafında birleşmeye ve ortak hareket etmeye çağırdı. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada yoksulluğu bu coğrafyadan sileceklerini de belirtti.

Hilton Istanbul Bosphorus’da saat 11.00’de CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle başlayan programa yoğun ilgi var.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü‘nde Roman vatandaşlarının örgütlendiği sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Romanlar Günü toplantısında konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u alırken sizler oradaydınız. Ama geldiler, oraya lüks konutlar yaptılar, ‘Burada Romanlar oturmasın, sizler fakirsiniz’ dediler. Bunu kabul etmiyorum. Romanlar günlük yaşıyor diyorlar, aylık ver 10 bin dolar bakalım günlük yaşıyor mu?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu, Dünya Romanlar Günü'nde konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları:

Siz bu ülkenin en köklü tarihine sahip olan kesimsiniz. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u alırken sizler oradaydınız. Ama geldiler, oraya lüks konutlar yaptılar, burada Romanlar oturmasın, sizler fakirsiniz dediler. Bunu kabul etmiyorum. Fakirlik benim kaderim değil ki, iş verdin de çalışmadım mı? Romanlar günlük yaşıyorlar diyorlar, aylık ver 10 bin dolar bakalım günlük yaşıyor mu?

Sizin içinizde Man Adası’nda şirketi olan var mı? 1 sterlinlik şirket kuracaksın, 15 milyon dolarlık mal satacaksın. Sizin vergi dairelerinde kaydınız yok ama siz çocuğunuz doğduktan itibaren bu ülkede vergi verirsiniz. Bu ülkeyi yönetenler, bu ülkede sizin ödediğiniz vergileri vermemek için Man Adası’na giderler, şirket kurarlar. 2019’da bu ülkeye demokrasiyi, hakkı, hukuku hep beraber getireceğiz. Biz huzur içinde yaşamak istiyoruz. Hiç kimse ötekileştirilmesin istiyoruz.

İkamet, geçim sorunu olmamalı. 2019’da iki seçenek var, az önce söylediğim sorunların sorunu demokrasi içinde olur.  İkinci seçenek tek adam rejimi, konuşmayacaksın, eleştirmeyeceksin. Demokrasi mi, dikta yönetimi mi? Bu işin kimliği yok, bu iş demokrasi işidir. Demokraside herkes sosyal devlete dönüp, ben işsizim, iş bulacaksın demeli.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap