Kılıçdaroğlu bu işin nereye varacağını biliyor, hesap verecekler

0

Cumhurbaşkanı Recep Teyyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun “casusluk” iddiasıyla tutuklanmasıyla devam eden MİT Tırları soruşturmasının Cumhuyiyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar uzanabileceği ima etti.

Enis Berberoğlu’nun tutuklamasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu ve benzeri tüm adaletsiz tutuklama ve kararlara ithafen Ankara’dan başlayan ve İstanbul’da sonlanan 24 günlük bir “Adalet Yürüyüşü” düzenlemişti. Malpete’de düzenlenen “Adalet Mitingi” ile son bulan yürüyüş milyonlarca insan tarafından büyük bir destekle karşılanmıştı.

‘Bu devletin polisi sana güvenlik dersi verdi’

Geçtiğimiz günlerde Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman basınına verdiği röportajdaki ifadelerini hatırlattı ve şunları ekledi. Erdoğan,  “Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantisi yok, ne can ne mal güvenliği” demiş Kemal Kılıçdaroğlu. “Yahu bunu nasıl söylersin? Ankara’dan yola çıkıyorsun İstanbul’a yürüyerek gidiyorsun, 29 gün devletin polisi seni güvence altında tutuyor ve İstanbul’a kadar seninle yürüyor. Niye? Güvenlik nedir bunun dersini en iyi şekilde vermek için. Böyle bir ülkenin güvenlik güçlerine bu hakaret yapılır mı?  

‘Korkunun ecele faydası yok, hesap verecekler’

“Terör örgütleri ile ilişkileri sebebi ile yargılanan kişileri desteklemek için yürürken teröristlerle kol kola yürümedin mi?”sorusunu yönelten Recep Tayyip Erdoğan sözlerine şunları ekleyerek devam etti: “Bu zatın karın ağrısı zaten başka. Mit Tırları davası ile ilgili milletvekillerinden birisinin çok açık suçu var ve bu suç onu rahatsız ediyor. Buradaki asıl sorun herhangi bir milletvekilinin cezaevinde olması değil sonuçta bu işin ucunun nereye varacağını kendisinin çok iyi biliyor olmasıdır. Soruşturma yargı tarafından genişletildikçe, bunlarda korku artıyor çünkü yaptıkları hatanın farkındalar. Ama ne demişler “Korkunun ecele faydası yok”. Yaptıkları her şeyin hesabını tek tek verecekler. Şeytanla bile işbirliği yapsalar ülkemize ve milletimize karşı işledikleri bu büyük suçların hesabını vermeden kurtulamayacaklar.

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku