Kılıçdaroğlu İstifa Resti Çekti, Erdoğan Saçmaladı

0

AKP Genel Başkanı Erdoğan, kendisine “Hükümetinin yargıya müdahale ettiğini kanıtlarsam istifa edecek misin” diye seslenen Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen ‘Esnafla İftar Buluşması’nda konuştu. Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü eleştirdi.

AKP Genel Başkanı, Kılıçdaroğlu’nun bugün yürüyüş esnasında düzenlediği CHP Meclis Grup Toplantısı’nda kendisine yaptığı çağrıya da yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Hükümetinin yargıya müdahale ettiğini kanıtlarsam istifa edecek misin, kanıtlayamazsam ben istifa edeceğim” diye seslenmişti. Erdoğan, bu sözleri hatırlattığı konuşmasında şunları söyledi:

BİZİM ARADIĞIMIZ ADALET

Bu ülkede adalet var. Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek adalet araması gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet şehitlerimizin kanıdır, gazilerimizin yaralı oluşudur. Öbür tarafta MİTİ’in gönderilen yardımlarını basan kimdi. FETÖ terör örgütü. O FETÖ terör örgütünden yargı içerisinde bulunanlar, şimdi içeride olanlar böyle bir şey yaptılar. Oradan alınan evraklar şu anda mahkum edilen şahsa gönderildi. O da şu anda yurt dışına kaçmış olan gönüldaşına gönderdi.

KENDİ YALANLARINI UNUTUP KILIÇDAROĞLU’NA YALANCI DEDİ

AKP Genel Başkanı Erdoğan, Gezi Direnişi için attığı iftiraları unutarak, Kılıçdaroğlu’nu defalarca yalancılıkla itham ederek algı oluşturmaya çalıştı.

Algı yaratmaya yönelik o boş konuşma şöyle: “Bugün çıkmış İstanbul’dan Ankara’ya yürüyor ya. Her geçen gün bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açıkta yapmışlar. Kapalı alan sıcak geliyor herhalde. Oradan bir ifade kullanıyor Cumhurbaşkanı’nın yargıya talimat verdiğiyle alakalı. İstifaya çağırıyor olmazsa ‘ben istifa ederim’ diyor. Yahu senin bu ilk defa değil ki. Sen bu zamana kadar kaç kez bunları söyledin. Onun için de senin bu yalan makinesi olduğunu bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Millet seni tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa hukukta şöyle bir şey var; müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Senin yalan makinesi olduğunu bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyorum. Bir defa sen ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Biliyor ki hiç bir sözünde durmazsın. İspata karşı bir tavrın varsa iddianı ispat et.”

YOLLARI AÇIK OLSUN

Her gün anayasanın ayrı bir yerini ihlal eden Erdoğan, yürüyüşün anayasal hak olduğunu unutarak, “İstanbul’a yürüyorlar. yolları açık olsun. Böyle bir hakkı da yok. Hükümetimiz arkadaşlarımız onlara anlayış göstermek suretiyle bu yürüyüşlerini devam ettirirler.” sözlerini kullanma gafletine düştü.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku