Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kılıçdaroğlu’ndan ’15 Temmuz’ çarkı…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kılıçdaroğlu’ndan ’15 Temmuz’ çarkı…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Kılıçdaroğlu15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında darbe girişiminin, vatandaşların ve tüm siyasi partilerin demokrasiye bağlılıkları doğrultusunda kullandıkları “direnme hakkı” sayesinde başarısızlığa uğratıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “15 Temmuz, yüce Meclis’in tek vücut olarak hain namlulara direndiği, vatandaşlarımızın teröristlere geçit vermediği bir destandır. Sokaklarda şehit olma pahasına teröristlere direnen, tanklara karşı koyan vatandaşlarımız, yüce Meclis’in çatısı altında toplanarak parlamenter sisteme ve demokrasimize sahip çıkan parlamenterlerimiz, demokrasi kahramanıdırlar” ifadelerine yer verdi.

DÜN TİYATRO, BUGÜN DESTAN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz için yayınladığı mesaj herkesi şaşırttı. Daha önce FETÖ’nün 15 Temmuz’da yaptığı hala şaibelerle dolu olan sözde darbe girişimine ‘tiyatro’ diyen Kılıçdaroğlu, bugün yayınladığı mesajda ve örgütlere gönderdiği talimatta ‘destan’ olarak tanımladı. Bu açıklama örgütün bir çok kesiminden tepkiyle karşılandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

FETÖ darbe girişiminin sadece 15 Temmuz gecesinden ibaret bir demokrasi karşıtı saldırı olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirmek isteyen FETÖ’nün, bu doğrultudaki faaliyetleri sırasında dönemin AKP hükümetlerinden yıllarca açık destek gördüğünü, kamu kurumlarına, güvenlik bürokrasisine ve hukuk sistemine yönelik kumpaslar kurduğunu belirtti.

Ergenekon ve Balyoz gibi kumpas davaları yoluyla çoğunluğu Atatürkçü binlerce yurtseverin tutuklandığını, sahte delillerle haklarında hüküm tesis edildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, FETÖ üyelerinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) başta olmak üzere birçok kurumda yükselmesine zemin hazırlandığını, kozmik odaya girilmesine göz yumulduğunu ve 15 Temmuz darbe girişiminin temellerinin atıldığını söyledi.

Darbe girişiminin ikinci yılında demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet dilediğini, gazilere şükranlarını sunduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Darbeye göğüs geren yüce Meclis’in bir üyesi, bu dirayetli ulusun ferdi olmaktan gurur duyduğumu bir kez daha dile getirmek istiyorum” ifadesini kullandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap