Kılıçdaroğlu’nun yardımcısından CHP’lilere ağır hakaret!

0

24 Haziran seçimlerinde hezimet olarak adlandırılabilecek seçim sonucu CHP’yi karıştırdı. 41 yıldır CHP’nin vekil çıkaramadığı Elazığ’dan milletvekili seçilen Gürsel Erol, Genel Başkanı ve MYK’yı istifaya davet etti. Bununla da sınırlı kalmayan Erol, partilileri genel merkezin önünde oturma eylemi yapmaya davet etti.

25 Haziran günü CHP Genel Merkezi önünde bir grup partili genç oturma eylemine başladı. Türkiye’nin bir çok ilinden de destek açıklaması gelmesinin üzerine telaşa kapılan Kılıçdaroğlu’nun kurmayları harekete geçti. Bir çok farklı çalışma planlayan kurmaylardan biri ise çok farklı bir yöntem seçti.

CHP’LİLERİ CHP’LİLERE KIRDIRACAKTI!

Bağımsız Gazete‘ye açıklamada bulunan bir dernek yöneticisi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan‘ın  kendisini arayarak Kemal Kılıçdaroğlu‘nun CHP Genel Merkezi‘nde yapacağı açıklamaya yoğun katılım sağlanmasını talep ettiğini’ söyledi.

Konuşmanın ayrıntılarını dinlerken bizim bile kanımız dondu. Dernek yöneticisi kaynağımız, “Ben böyle bir şeye alet olmayacağımı söylemem üzerine, genel merkezde oturma eylemi yapan partililerimizi kastederek, ‘AKP’nin ABD’nin köpekleri bizi yıkmaya çalışıyor. Bu şerefsizlere izin vermeyeceğiz.’ dedi” ifadelerini kullandı.

Gürsel Erol, eylem çağrısı yaptıktan yaklaşık 5-6 saat sonra, ‘partililerimizi karşı karşıya getirmemek adına…’ diyerek eylem kararından vazgeçmişti. Göründüğü kadarıyla, Gürsel Erol da genel merkezin, “CHP’lileri, CHP’lilere kırdırtma” projesinden haberdar.

Olağanüstü Kurultay için imza toplanan CHP‘de bu haber nasıl bir etki yapılır bilinmez fakat vicdanlarda yara olarak kalacaktır.

CHP Genel Merkezi talep ederse kaynağımız, sadece Yüksek Disiplin Kurulu üyelerine açıklamada bulunmak şartıyla gerekli açıklamaları ve Tuncay Özkan ile görüşmenin ayrıntıları anlatacağını taahhüt etti.

Konunun üstüne gidip gitmemek ise CHP’li yetkili organlarına kalmış.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku