Gündem

Kilis’e yine roket mermisi


Gündem

SURİYE tarafından atılan 2 Katyuşa roketatar mermisi bu sabah Kilis’e düştü. Orman İşletme Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesine düşerek kentte paniğe yol açan patlamalarda yaralanan olmazken, bazı küçükbaş hayvanlar telef oldu, kamu binalarında hasar oluştu. TSK saldırıya anında yanıt verdi. 2 roket mermisin atıldığı 2 Katyuşa mevzisi imha edildi, 3 IŞİD’li […]SURİYE tarafından atılan 2 Katyuşa roketatar mermisi bu sabah Kilis’e düştü. Orman İşletme Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesine düşerek kentte paniğe yol açan patlamalarda yaralanan olmazken, bazı küçükbaş hayvanlar telef oldu, kamu binalarında hasar oluştu. TSK saldırıya anında yanıt verdi. 2 roket mermisin atıldığı 2 Katyuşa mevzisi imha edildi, 3 IŞİD’li terörist öldürüldü.

18 Ocak’tan bu yana IŞİD denetimindeki Suriye’nin Bab bölgesinden atılan roketatar mermileriyle 20 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis’e, bu sabah yine 2 Katyuşa roketatar mermisi atıldı. Saat 08.00 sıralarında ateşlenen roketatar mermileri Kartalbey Mahallesi’nde bulunan Orman İşletme Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesine düşerek infilak etti.

Patlamalarda şarapnel parçalarının isabet etmesiyle her iki binada da hasar oluşurken, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesindeki küçükbaş hayvanlardan bazıları telef oldu, bazıları ise yaralandı.

Güne patlama sesiyle uyanan mahalle sakinleri ise yaşananlara tepki göstererek Kilis’e yönelik saldırıların son bulmasını istedi. Sınır hattında konuşlu birlikler ise Fırtına obüsleri ve ’Sakarya’ adı verilen çoklu roketatar bataryası ile roket mermilerinin atıldığı bölgeyi ateş altına aldı.

Suriye tarafından bu sabah Kilis’e atılan roket mermilerinin atıldığı yer bölgede konuşlu olan ANTPQ-36 hedef tespit radarıyla tespit edildi. IŞİD’ın silah mevzileri tespit edilerek sınırda konuşlu Fırtına obüsleri ve  Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) Bataryasıyla ateş altına alındı ve 2 Katyuşa mevzii imha edildi. İlk belirlemelere göre 3 IŞİD’li terörist de öldürüldü.

(Hürriyet)