Kindar nesil azdı: Silahlanıyorlar!

0

Sosyal medyada bugün açılan “#AkSilahlanma” başlığına birçok mesaj atıldı. Odatv’de yer alan habere göre, AKP’ye yakın hesaplardan sosyal medyada yapılan silahlanma çağrısı dikkat çekiyor. Son günlerde özellikle sosyal medyada yer alan çağrılarda Ak Gençlik’in silahlanarak milis güçleri oluşturması gerektiği ifadeleri yer aldı. Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek de silahlanma iddialarını doğruladı.

Kendisinin Osmanlı Ocakları 1453 Genel Başkanı ve Ümmet Ocakları kurucu Genel Başkanı olduğu söyleyen Emin Canpolat kendi Twitter hesabından “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın” çağrısında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.  Silahlanma hikayelerinin kulağına geldiğini, “bunu gizlemenin bir alemi yok” diyerek aktaran Gökçek, “Ben bunun yasal hale gelmesi için her televizyonda anlatıyorum. Muazzam bir silahlanma oldu. Pompalı tüfeği alan evine atıyor. Sen yarın bir darbe yapmaya kalksan, senin elinde piyade tüfeği, keleş varken, bu kalkıp pompalı tüfeğiyle gelmeyecek mi? Acımaz da. Şunu artık anladılar bütün dünya bize bir tezgah yapıyor. Darbe olsun da gelsin beni öldürsünler diye mi bekleyecekler” ifadelerini kullandı.

Daha fazla mesaj

Sadakatsiz 36. Bölüm Fragmanı İzle Kanal D 27 Ekim Youtube…

Lille Sevilla Maçı Canlı İzle Şifresiz Exxen Tv…

DİNDAR NESİL Mİ, KİNDAR NESİL Mİ?

AKP tarafından çokça dillendirilen dindar nesil projesi bu olayla birlikte ilk ‘somut’ meyvelerini vermeye başladı. Dindar nesil diye çıktıkları yolda gençleri kinci olarak yetiştirmenin sonuçları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Dün (19.10.2016) yaşanan Bursa’da CHP ilçe başkanlığına bıçaklı saldırı da bunun en iyi örneklerinden bir tanesi. Toplumun iyice kutuplaştırıldığı, insanların birbirine karşı tahammülünün kalmadığı ve saldırganlaştığı bir ortam olduğu artık gözle görülür nitelikte. Bunun benzeri bir açıklama muhalif kesimde dillendirilmiş olsa ve Melih Gökçek gibi bir belediye başkanı bunu desteklemiş olsaydı sonuçları tamamen farklı olacaktı. Bu da ülkedeki adalet sisteminin nasıl kişilere göre şekillendiğinin de en net yanıtı.

O mesajlardan bazıları:

ak1.pngak2.png

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku