Kırmızı Oda Derya kimdir? Derya Hikayesi Hangi Kitap?

Kırmızı Oda Deryanın Annesi ve Deryanın Hikayesi

0

Kırmızı Oda Derya kimdir? Kırmızı Oda dizisinin ikinci sezonu 17 Eylül 2021 tarihinde 43. bölüm ile başladı. Dizinin yeni sezonunda 4 önemli karakteri görüyoruz: Derya, Rezzan, Süveyda ve Asuman… Bu yazıda Derya kimdir, hikayesi gerçek mi, hangi kitaptan alıntı yapıldı gibi sorulara cevap arayacağız. Kırmızı Oda dizisi Derya Hikayesi Hangi Kitap? Kırmızı Oda dizisinde Derya karakterini kim oynuyor? Kırmızı Oda Deryanın Annesi ve Deryanın Hikayesi:

Kırmızı Oda Derya kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Derya karakterini Ayça Bingöl oynuyor. Kırmızı Oda dizisinin ikinci sezonunda karşımıza çıkan Avukat Derya Çaldıran karakterine yakından bakalım:

Derya babasına çok düşkün bir karakter. Derya’nın bir küçük kardeşi var. Babasının doğuda asker olduğunu biliyoruz, bu sebepten Derya çocukluğunda babasını çok sık görememiştir. Ama Derya’nın babasıyla çok sağlam bir bağı olduğundan bahsedebiliriz.

Derya Babasının Ölümüne Şahit Oluyor

Babasının izin alıp eve geldiği bir gün, Derya’nın hayatının değiştiği gün olacak… Babasını karşılamak için kapıya doğru koşan Derya, bir silah sesi duyar. Kapıyı açtığında babasının vurulmuş ve kanlar içinde yerde yattığını görür.

Olayın etkisinde kalan minik Derya’nın annesi ile Manolya Hanım’a gittiğini görüyoruz. Bir seanslık ziyaret sonrası, Derya’nın annesi tutuklanır. Sonradan anlıyoruz ki Derya’nın babasını annesi öldürmüş.

Derya Yetimhaneye Düşüyor

Babalarını kaybeden, anneleri ise hapishaneye gönderilen Derya ve bebek olan kardeşi ayrı ayrı yetimhanelere yerleştirilir. Ayrı yetimhanelerde olmalarına rağmen Derya’nın kardeşiyle görüşmesini sağlayan bir öğretmen var. Derya bu sayede küçük kardeşiyle görüşmeye devam ediyor.

Annesinin sürekli yetimhaneyi aradığını biliyoruz. Annesinin nerede olduğunu bilmeyen Derya, annesine “sevseydin, gelirdin” diyor ama annesinin hapishanede olduğundan haberi yok.

Derya Annesinin Suçunu Öğreniyor

Derya okula başladığında arkadaşlarından annesinin hapishanede olduğunu ve dahası babasını öldürdüğünü öğreniyor. Bundan sonra annesiyle konuşmayı kesiyor.

Derya’nın Psikolojisi Neden Bu Halde?

Derya babasının öldüğü günden beri silah sesi gibi yüksek seslerden korkuyor. Kırmızı Oda’ya gelme sebebinin de annesinin hapisten çıkacağını öğrenmesi ve geçmiş travmasını yeniden yaşaması olduğunu biliyoruz.

Kırmızı Oda dizisinin 44. bölümünde neler olmuştu, hatırlayalım:

Derya( Ayça Bingöl) psikiyatri kliniğine oldukça dağınık bir halde gelir. Annesinin yakın zamanda tahliye olacağını Derya’nın içini korku kaplar. Derya hapisten çıkacak olan annesiyle görüşmeye gidecek mi?

Kırmızı Oda Süveyda Kimdir? Süveyda Hikayesi

Kırmızı Oda Derya Hikayesi Hangi Kitap?

Kırmızı Oda dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabından uyarlandı.

Ayça Bingöl Kimdir?

Ayça Bingöl, 16 Ocak 1975 İstanbul doğumludur. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Bingöl, 1996 yılında Dormen Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuğa başladı.
2001 yılında oyuncu Ali Gökmen Altuğ ile evlenen Ayça Bingöl’ün Leyla ve Aylin isminde iki kızı bulunmaktadır.

Televizyon ekranlarında 1993’te Süper Baba isimli dizi ile gördüğümüz Ayça Bingöl, 2010 yılında yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizide canlandırdığı Cemile karakteri ile adını duyurdu. Ali Kaptan’ın karısı rolünde idi.

Oyunculuk dışında film ve dizilerde seslendirme yapan Ayça Bingöl, “Benim Adım Gültepe”, “Babam ve Ailesi”, “Utanmazlar”, “Sonsuz”, “Ay Büyürken Uyuyamam”, “Benim Dünyam” gibi birçok yapımda rol aldı.
Ayça Bingöl, 1.63 metre boyunda, 50 kilo ve Oğlak burcudur.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku