Kırmızı Oda Rezzan Kimdir? Rezzan Hikayesi: Gerçek Adı Nedir? Rezzan’ın Hastalığı Ne?

Kırmızı Oda Rezzan Hikayesi: Rezzan Hangi Kitapta geçiyor?

0

Kırmızı Oda Rezzan Kimdir? Rezzan Hikayesi: Gerçek Adı Nedir? Rezzan’ın Hastalığı Ne? Kırmızı Oda Rezzan Hikayesi: Rezzan Hangi Kitapta geçiyor? Kırmızı Oda dizisi yeni sezon oyuncusu Rezzan hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Kırmızı Oda Rezzan Hikayesi

Kırmızı Oda’ya yeni sezonda dahil olan oyunculardan birisi de Rezzan. Rezzan’ın hikayesi ilk sezondan Alya’yı andırıyor. Yaşadıklarını da Boncuk’un yaşadıklarına benzetmek mümkün. Nihal Yalçın’ın canlandırdığı Rezzan’ın gerçek hikayesine bakalım:

Rezzan sürekli halüsinasyonlar görüyor ve Cafer isminde bir adamın devamlı olarak onu takip ettiğini söylüyor. Hatta Cafer’in ailesine ve kendisine zarar vermesinden korktuğunu dile getiriyor. Orta halli bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Rezzan dizide tek çocuklu olarak lanse edilse de ‘Afet’ adında bir ablası bulunuyor. Çocukluk dönemlerinde ailesinin sözünden hiç çıkmayan Rezzan, içe kapanık, assosyal ve derslerinde başarılı uyumlu bir çocuk olarak göze çarpıyor. Annesi Nevin Hanım ise şizofreni hastası ve temizlik takıntısı olan bir kişi. Babası İbrahim Bey ise kendi halinde olan pasif bir karaktere sahip. Ailenin bütün ilişkilerini ve kararlarını Rezzan’ın annesi Nevin Hanım’ın verdiğini görüyoruz.

Kırmızı Oda Rezzan Hikayesi Kitap

Kitaptaki hikayeden dizide biraz değişiklik yapılmış.

Afet’in ölümünden sonra annesi onun artık güvenli bir yerde olduğunu düşünerek yas tutmamayı tercih etti. Kitapta ders vermek için eve gelen matematik öğretmeni tarafından Rezzan taciz ediliyor ve bundan sonra kendini hep günahkar hissediyor. Rezzan’ın tedavi sürecinde annesinin etkili olacağını düşünen doktoru onu da seanslara davet ediyor. Ancak Rezzan’ın annesi dışarının çok kirli olduğunu düşünerek kızının daha fazla seansa gitmesine izin vermiyor. İyileşme adımlarını hisseden Rezzan ise bir şekilde doktora gitmeye devam ediyor. 8-9 aylık tedavi sürecinden sonra Rezzan sanrılarının bir kısmından kurtulmayı başarıyor ancak Cafer takıntısı devam ediyor. 1 yılın sonunda Rezzan ılımlı, dışarıyla bağ kurabilen sosyalleşebilen ve kendisine özen gösteren bir kişi haline geliyor. Fakat Rezzan tedavisinin bitimine 6 ay kala Nevin Hanım, “Afet beni çok özlemiş gidip biraz da onunla ilgileneyim” diyerek intihar ediyor.

Kırmızı Oda Süveyda Hikayesi

Kırmızı Oda Derya Hikayesi

Kırmızı Oda Rezzan Kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Süveyda karakterine Nihal Yalçın hayat veriyor.

Nihal Yalçın Kimdir?

Nihal Yalçın, 29 Mart 1981’de İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

Nihal Yalçın Kaç Yaşında?

29 Mart 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Nihal Yalçın şu an 40 yaşında.

Nihal Yalçın Twitter Adresi

@NiyalApla

Nihal Yalçın Dizileri

2005’te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde “Zeyno Bacı” karakterini, 2009 yılında Ay Lav Yu adlı filmde ise “Rukiye” karakteri canlandırdı. Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da “Meryem” rolünde izleyicin karşısına çıktı. Bunların haricinde birçok dizi ve filmlerde de rol aldı. Son olarak Gülse Birsel’in kaleminden çıkan Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan “Açılay” karakterini canlandırdı. 2019 yılında ise İstanbullu Gelin dizisinde Güneş Köksal rolünde oynamıştı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku