Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

KKTC’Lİ SUNUCU’DAN RUMLARA GÖNDERME

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 KKTC’Lİ SUNUCU’DAN RUMLARA GÖNDERME
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı himayesinde düzenlenen Cumhuriyet konserini sunan Haber spikeri ve Sunuculuklarıyla tanınmış Serdar ŞENGÜL, Cumhuriyet konseri açılış konuşmasında Bütün ülkeyi duygulandırdı.


Serdar Şengül Konuşmasında şunları söyledi
Bundan tam 36 yıl önce yeni bir devletin kuruluşunun ilk tohumları atıldı. Bir toplumdan, cemaate ve sonrasında Federe Devlete giden yolda Osman Örek, Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük önderliğinde şahlanan Kıbrıs Türk toplumu halk olma mücadelesini önce Rumlara sonra İngiliz Sömürgecilere karşı vermiş ve Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında yeni bir Cumhuriyet oluşturmuştur..

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu Cumhuriyetin adı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetidir ve bugün 36. Yılını kutluyor.

“””Uğruna binlerce şehit verilen bu vatan topraklarında özgürce ve demokratik bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu bu mücadeleyi verenlere borçluyuz.”””

Başta Ulu önderimiz Yüce Türk Mustafa Kemal atatürk’ün ışığında, 1974 Kutlu Barış Harekatının açtığı yolda ve Damarlarımızdaki kudreti baki Kanımızla KKTC ilelebet yaşayacak ve dahi payidar kalacaktır.


Kıymetli konuklar Kimsenin şüphesi olması ki Bizler Bayrağını “önce damarlarımızdaki asil kanın renginden alıp Kalbimizde, sonra Gök kubbenin deryasında Göklerde dalgalandıran ve dahi Kıbrıs Türk topraklarında da Beşparmak dağlarına kazımış bir neslin evlatları olarak, KKTC nin var oluş ve yaşatılması mücadelesinde nefesimizden ve benliğimizden ödün vermeyeceğiz Vermeden de devam edeceğiz…


Demesiyle KKTC Bayrağını yakan Güney Kıbrıs Rum Yönetimine (GKRY) ince bir ayar vermiş oldu.


Öte yandan Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Kongre Merkezi’nde yer alan konsere Başbakan Ersin Tatar da katıldı.
Konserin başında bir konuşma yapan Başbakan Ersin Tatar, KKTC’nin kuruluşunun 36’ncı yılının gururla kutlandığını belirterek, “Cumhuriyet olmak yürek ister, Cumhuriyet olmak çalışmak ister” diye konuştu.


Konserde yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Tatar, konserin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutladı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap