Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kongre arapsaçı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kongre arapsaçı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Milliyet’in ulaştığı belgeye göre, Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç’ten oluşan Çağrı Heyeti, 22 Nisan’da Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na başvurarak 15 Mayıs’ta yapmayı planladıkları kongreye ilişkin detaylı dosya verdi ve gözetim istedi. İlçe Seçim Kurulu ise aynı gün incelediği dosyayı “olağanüstü kongrenin kendilerini ilgilendirmediğini” belirterek iade etti. Seçim Kurulu’nun cevabi yazısında şu ifadelere yer verildi:

‘Yetkimiz yok’
“Dilekçe incelendiğinde 15 Mayıs 2016 tarihinde ilk toplantısı yapılacak olan MHP Olağanüstü Büyük Kongresi’nin 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin yukarıda belirtilen kararı uyarınca tüzük değişikliğine ilişkin olduğu, tüzük değişikliği için kurultay toplanacağından bu toplantının parti içi meselesi olduğu, seçim yasası uyarınca seçim kurulu başkanlığına bu toplantının parti içi meselesi olduğu, seçim yasası uyarınca seçim kurulu başkanlığına tanınmış bir görev ve yetki bulunmadığından, bilgi mahiyetinde verilen dosyanın ilgimiz olmaması nedeniyle çağrı heyetine iadesine 22.04.2016 tarihinde kesin olarak karar verildi.”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun bu yanıtı hem Genel Merkez hem de muhalif kanatta farklı yorumlandı. Meral Akşener’in avukatı Tolga Akalın, “Çankaya İlçe Seçim Kurulu kararı ile Genel Merkez’in ‘Yargıtay kararı beklenmelidir’ tezi yok olmuştur. Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na yapılan hukuki başvurunun amacı Genel Merkez’in Yargıtay tezinin boş olduğunu göstermek amacına matuftur. Verilen cevapla da amacımıza ulaşılmıştır” dedi. Genel Merkez yönetimi ise Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun dosyayı iade ederek aynı zamanda olağanüstü kongre talebini reddettiğini savundu. 

‘Psikolojik harp var’

MHP kongresine yönelik çalışmalarına Antalya’da devam eden Meral Akşener, partisindeki bu sürecin artık millet iradesinin gidişata ’dur’ demesi halini aldığını savundu. Milletin bu süreçten çıkış noktası olarak MHP’de başlayan süreci takip ettiğini belirten Akşener, 15 Mayıs’ta kongrenin toplanacağını, ancak sürecin karşılıklı psikolojik harp sistemi içinde geçtiğini dile getirdi. Akşener, süreçte kendilerine desteğin kartopu gibi başlayıp çığa dönüştüğünü sözlerine ekledi.  (EMRE BAYLAN Antalya DHA)

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap