Kötü Haber Geldi

0 2

Rejim uçaklarının Suriye’nin Halep kentinde düzenlediği hava saldırısından kurtarılan beş yaşındaki Ümran Dakneş,  iç savaşın simgelerinden biri haline geldi. Enkazdan babasının ani bir hamlesiyle çekip çıkarılan Ümran yüzündeki ifade ve gözlerindeki bakışla herkesin içini sızlattı.

Ambulansta çekilen karelerde minik Ümran kanlar içinde, yapayalnız ve travmanın ardından büyük ihtimalle şok içinde… Evet Ümran şanslıydı her şeye rağmen hayatta kaldı. O yaşadığı travma ise belki de hayatı boyunca onunla kalacak.
Ancak Ümran’ın abisi Ali ise onun kadar şanslı değildi.  Saldırı olduğu sırada sokakta oynayan Ali aldığı yaralardan ötürü cumartesi günü hayatını kaybetti. Ali’nin hayatını kaybettiği ailesi tarafından onaylandı. Ali de tıpkı Ümran gibi 10.000’den fazla çocuğun yaşamını yitirdiği Suriye’deki iç savaşın sembolü haline geldi.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku